OGC Genel Başkanı Aydın’dan Bülent Ecevit Mesajı

05.11.2022 23:00

Orta Doğu Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkanı Nihat Aydın, Eski Başbakan Bülent Ecevit'in ölüm yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

OGC Genel Başkanı Aydın’dan Bülent Ecevit Mesajı

Orta Doğu Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkanı Nihat Aydın, Eski Başbakan Bülent Ecevit’in ölüm yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

OGC Genel Başkanı Aydın’ın mesajında, “Türk siyasetinin ölümsüz isimlerinden, eski başbakanlarından, gazeteciliği, şairliği ve halkın Karaoğlan’ı olarak bilinen Bülent Ecevit’i 16’ncı ölüm yıl dönümünde, saygı, minnet ve rahmetle yad ediyorum.

Demokrasinin gelişmesinde önemli katkıları bulunan Bülent Ecevit, 99 yıllık Türkiye Cumhuriyeti tarihinin 81 yılını yaşamış ve siyaset arenasında bulunduğu her aşamada dürüst yaşamın, halkçı anlayışın, vatansever ve milliyetçi kimliğiyle bilinen bir siyaset adamıydı.

Kıbrıs Türklerine özgürlüğü, Kıbrıs’a barış ve huzuru getiren 20 Temmuz 1974 Kıbrıs Barış Harekatı’nın kararını veren hükümetin Başbakanı Bülent Ecevit, Kıbrıs Türk halkının kalbinde de her zaman yaşamaya devam edecektir.” ifadeleri yer aldı.

İlgili Haberler