OGC Genel Başkanı Aydın’dan, Anadolu Ajansı’na kutlama mesajı

06.04.2022 13:49

Orta Doğu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nihat Aydın, Milli Mücadele'nin başladığı süreçte bağımsızlık hareketini hem yurda hem dünyaya duyuran Anadolu Ajansı’nın 102'nci yaşında kutlama mesajı yayımladı.

OGC Genel Başkanı Aydın’dan, Anadolu Ajansı’na kutlama mesajı

Orta Doğu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nihat Aydın, Milli Mücadele’nin başladığı süreçte bağımsızlık hareketini hem yurda hem dünyaya duyuran Anadolu Ajansı’nın 102’nci yaşında kutlama mesajı yayımladı.

Orta Doğu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı, Nihat Aydın, Anadolu Ajansı’nın 102’nci yaşını kutladığı mesajında, “Kurulduğu günlerde büyük bir özveriyle ve kısıtlı imkânlarla çalışan Anadolu Ajansı, bugün bilgi ve birikimine ileri teknolojiyi ekleyerek yalnızca basın dünyamızın saygın kuruluşlarından değil, dünyanın önde gelen ajansları arasına girmiştir.

Bilgi birikimiyle ileri teknolojiyi birleştirerek, doğru ve güvenilir haber sunan Anadolu Ajansı; ülkemizdeki gazetecilik ve haberciliğin gelişmesine katkı sağladığı gibi dünyanın birçok ülkesinde varlığını sürdürerek de dünya haberciliğinin önemli kaynaklarından biri olmayı başarmıştır.

 Bu vesileyle ilkeli, tarafsız ve sorumlu habercilik anlayışı içinde çalışmalarını sürdüren Anadolu Ajansının kuruluşunun 102. yılında, ajansın kuruluşunu sağlayan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, emeği geçen herkesi rahmet ve minnetle yad ediyor, vazife başında bulunan tüm kurum mensuplarına çalışmalarında başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

İlgili Haberler