OGC Genel Başkanı Aydın’dan 14 Mart Tıp Bayramı Mesajı

14.03.2020 16:07

OGC Genel Başkanı Aydın’dan 14 Mart Tıp Bayramı Mesajı

Orta Doğu Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkanı Nihat Aydın, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınlayarak, sağlığın önemine dikkat çekti.

Ülkemizde her yıl 14 Mart’ta kutlanan tıp bayramı bu yıl da 14 Mart 2020 cumartesi gününe denk gelmektedir. Bu özel gün tıp alanında çalışan başta doktorlar/hekimler olmak üzere bütün sağlık personelin gününün kutlandığı gündür. Ayrıca tıp bilimine emek ve yıllarını vermiş ve hayatını kaybetmiş bilim adamlarını da anma günüdür.

Dolayısıyla 14 Mart tıp bayramı hem kutlama hem de anma günü olarak icra edilmektedir. Bu yıl tüm dünyada baş gösteren corana virüsü salgınıyla birlikte gecelerini gündüze katarak corona virüsü ile mücadele eden sağlık çalışanlarına minnet borçluyuz.

İnsanların kaliteli ve mutlu bir yaşam sürmelerinin ana koşulu sağlıklı bireyler olmalarından geçmektedir. Bedenen ve ruhen sağlıklı olan bireyler, eğitimin artmasına, üretimin güçlenmesine ve ülkenin kalkınmasına ve dolayısıyla toplumsal refahın artmasına önemli katkı sunarlar. Bu bağlamda; insan sağlığının korunması ve sağlık sorunlarının ortadan kaldırılması adına her koşulda görev yapan doktorlarımızın ve sağlık çalışanlarının ortaya koyduğu çabanın değeri ölçüsüzdür.

14 Mart Tıp Bayramı vesilesiyle memleketimizin her köşesinde insan sağlığına fedakârca hizmet eden hekimlerimiz ve tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyor, aileleri ile birlikte sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir hayat sürmelerini temenni ediyorum, dedi

İlgili Haberler