OGC Genel Başkanı Aydın:Ayasofya’da 86 yıl sonra namaz kılınacak, ezan sesleri yükselecek

10.07.2020 22:41

OGC Genel Başkanı Aydın:Ayasofya’da 86 yıl sonra namaz kılınacak, ezan sesleri yükselecek

Orta Doğu Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkanı Nihat Aydın,Ayasofya’nın tekrar cami olarak ibadete açılması ile ilgili duyduğu sevinç ve mutluluğunu ifade eden bir açıklamada bulundu;

AYDIN: Ayasofya’nın cami olarak ibadete açılacak mı sorusunun cevabı için tüm Türkiye haftalardır Danıştay’dan gelecek kararı bekliyordu. O beklenen karar bugün açıklandı; şükürler olsun artık Ayasofya’da namazlar kılınacak ve ezan sesleri gök kubbede yükselecek.

Nefeslerin tutulduğu karar saat 16.00 itibarıyla açıklandı, Danıştay 10.Dairesi ,Ayasofya’nın camiden müzeye dönüştürülmesine dair 24 Kasım 1934 tarihli Bakanlar Kurulu kararını iptal ederek, Ayasofya’nın tekrar cami olarak ibadete açılması için aldığı karar büyük hepimiz için çok büyük bir sevinç ve  mutluluk yarattı, duygularımızı burada ifade etmekte zorlanıyoruz, mutlulukların, sevincin en yücesini yaşıyoruz.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 86 yıl sonra Ayasofya’da, 24 Temmuz Cuma günü cuma namazı ile birlikte ibadete açılacak müjdesi ile sevinçlerimiz katmerlendi.

Fatih Sultan Mehmet Han’ın emanetine  sahip çıkarak 86 yıl sonra ibadete açılması ve ezanı şeriflerin gök kubbeye yükselmesi önündeki engeli kaldıran Danıştay kararı tüm ülkemize ve Müslüman alemine hayırlı uğurlu olsun…Dedi..

İlgili Haberler