OGC Genel Başkanı Aydın, 28 Şubat’ı kınadı!

28.02.2023 14:47

Orta Doğu Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkanı Nihat Aydın, Türkiye tarihine “post modern darbe" olarak geçen ve toplum ile siyaset üzerinde derin izler bırakan 28 Şubat'ın 26’ncı yıldönümünde bir mesaj yayınladı.

OGC Genel Başkanı Aydın, 28 Şubat’ı kınadı!

Orta Doğu Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkanı Nihat Aydın, Türkiye tarihine “post modern darbe” olarak geçen ve toplum ile siyaset üzerinde derin izler bırakan 28 Şubat’ın 26’ncı yıldönümünde bir mesaj yayınladı.

OGC Genel Başkanı Nihat Aydın’ın mesajında, “Bugün, demokrasinin, halk iradesinin, meşru iktidarın, temel hak ve özgürlüklerin darbeci zihniyet tarafından askıya alınmasının, postmodern tekniklerle Türkiye Cumhuriyeti hükûmetinin darbeyle görevinden uzaklaştırılmasının yıl dönümü.

28 Şubat bir darbedir. 28 Şubat yalnızca askerî değil siyasî, kültürel ve sosyal bir darbedir. Eğitimden sağlığa, ticaretten kültüre kadar toplumun önemli bir kesiminin sistemin dışına çıkarılmasını amaçlayan bu antidemokratik ve ahlaksız süreç ne yazık ki asker-sivil iş birliği ile gerçekleşmiştir.

Türkiye tarihinde bir kara leke olarak yer alan 28 Şubat, milletimizin iradesi karşısında daima hezimete uğramıştır. İnsan haklarını ihlal ederek demokrasimize kasteden ve milletimizin geleceğini elinden almaya çalışan böylesi karanlık süreçlerin bir daha yaşanmaması temennisiyle, millet iradesine karşı yapılan tüm kalkışmaları kınıyorum.” dedi.

İlgili Haberler