”O” BİR UMUT, ”O” BİR MUCİZE, HOŞGELDİN MELEK

02.11.2020 17:17

Minicik yüreğiyle 65  saat enkaz altında kalarak hayata tutunan cesur kız Elif.. 65 saat sonra enkazdan çıkarılan Elif hayata yeniden merhaba dedi ve tüm Türkiye'ye yüzündeki o güzel gülümsemesiyle el salladı.

”O” BİR UMUT, ”O” BİR MUCİZE, HOŞGELDİN MELEK

Minicik yüreğiyle 65  saat enkaz altında kalarak hayata tutunan cesur kız Elif , 65 saat sonra enkazdan çıkarılan Elif hayata yeniden merhaba dedi ve tüm Türkiye’ye yüzündeki o güzel gülümsemesiyle el salladı.

İzmir’deki deprem sonrası enkaz altından 65 saat sonra kurtarılan 3 yaşındaki Elif Perinçek, tedavi gördüğü Ege Üniversitesi Hastanesinin yoğun bakım ünitesinde hayata yeniden “merhaba” dedi.

Tedbir amaçlı yoğun bakımda tutulan Elif’in ilk görüntülerinde gözlerinin açık olduğu ve oksijen desteği aldığı, yatağında oyuncakların bulunduğu görüldü.

İzmir’de yaklaşık 65 saat sonra 3 yaşındaki Elif enkazdan yaralı çıkarıldı

Elif’in hasta yatağındaki görüntülerini paylaşan Ege Üniversitesi, küçük kızın tedavisinin titizlikle sürdürüldüğünü bildirdi.

Doğanlar Apartmanı enkazında kalan anne Seher Dereli Perinçek ile üç çocuğu depremden bir gün sonra enkazdan çıkarılmış, oğlu Umut Perinçek hayatını kaybetmiş ve enkaz altındaki diğer çocuğu Elif Perinçek’e de ulaşmak için çalışmalar hızlandırılmıştı.

Elif’in enkazdan çıkarken arama kurtarma ekibi görevlilerinin parmağını tutup hayata sarılması depremzedeler için umut olmuştu.

Kaynak: AA

İlgili Haberler