NUH’UN GEMİSİ, İSHAK PAŞA SARAYINDA SERGİLENDİ

18.09.2020 22:42

NUH’UN GEMİSİ, İSHAK PAŞA SARAYINDA SERGİLENDİ

AĞRI-İbrahim Çeçen Vakfı (IC Vakfı) ile Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından İshak Paşa Sarayından düzenlenen Nuh’un Gemisi Seramik Sergisi, sanatseverlerle buluştu.
IC Vakfı Müdürü Doç.Dr.Meral Dinçer’in uzun bir süredir üzerinde çalıştığı eserler İshak Paşa Sarayında sergilendi. Sergi açılışına Kültür ve Turizm Müdürü Muhsin Bulut, IC Vakfı Müdürü Doç.Dr.Meral Dinçer, Kosgeb Müdürü Abdulmelik Taşkın, Doğubayazıt İlçe Milli Eğitim Müdürü İhsan Kösen, Doğubayazıt İlçe Müftüsü Adem Özdemir ile çok sayıda sanatsever katıldı.

GEÇEN YIL İSHAK PAŞA RESİM SERGİSİ AÇILMIŞTI

Sergi çalışmalarının uzun bir süreç aldığını söyleyen IC Vakfı Müdürü Doç.Dr.Meral Dinçer, “ Geçmiş dönemlerde İshak Paşa Sarayı temalı resim sergisini sanatseverlerle buluşturmuştuk. Bugün de başka bir sanat türü lan seramikle yapmış olduğumuz çalışmalarımızı sergileme fırsatını yakaladık. Sergi Nuh’un Gemisi Temalı oldu. Bizlere katkılarını esirgemeyen Kültür Müdürümüz Muhsin Bulut’a ve sergi açılışımıza katılan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

İLİMİZİN KÜLTÜRÜNE KATKI SUNUYORLAR

Seramik sergisinin emek gerektirdiğini söyleyen Ağrı İl Kültür ve Turizm Müdürü Muhsin Bulut ise “Ağrılı olmamasına rağmen, tüm sanat çalışmalarını Ağrı üzerine yapan Meral hocamızı kutluyorum. Bugün de onun önemli çalışmalarının bir araya geldiği bir sergi açılışı gerçekleştirdik. İlimizin kültürüne katkıları dolayısı ile IC Vakfına teşekkür ediyorum” dedi.
Sergi hafta sonuna kadar ziyaretçilere açık tutulacak.

İlgili Haberler