Neçirvan Barzani, Gaziantep’i ziyaret etti

14.02.2023 16:45

Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Neçirvan Barzani, depremlerden etkilenen Gaziantep’e ziyarette bulundu.

Neçirvan Barzani, Gaziantep’i ziyaret etti

Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Neçirvan Barzani, depremlerden etkilenen Gaziantep’e ziyarette bulundu.

Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Neçirvan Barzani, Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen ve oldukça büyük bir etkiye sahip olduğu Gaziantep’i ziyaret etti. Barzani, Gaziantep’te AFAD İl Müdürlüğü’nde kurulan kriz merkezine geçerek burada yetkililerden son durum ve çalışmalar hakkında bilgi aldı. Barzani, Bursa Valisi Yakup Canpolat tarafından karşılandı.

Edinilen bilgilere göre, Gaziantep’te açıklamalarda bulunan Barzani, “Bugün burada hazır bulunmamızın sebebi acılarınız paylaşmak ve Türkiye halkına olan vefayı göstermektir. Başkan Mesud Barzani ve Kürdistan halkı adına depremde hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı diliyoruz” diyen Barzani, şöyle devam etti: “Bugün buraya gelişimizin sebebi deprem nedeniyle zor günler yaşayan Türkiye devleti ve milleti ile acıyı paylaşmaktır. Mesud Barzani ve Kürdistan halkı adına depremde hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Yaralılar için acil şifa diliyoruz.

Türkiye tüm zor zamanlarda bize yardım ve destek sundu. Türkiye halkı ve devleti en zor zamanlarda Kürt halkına yardım etti. Bugün burada yaşanan felaket nedeniyle Kürdistan’da her evde yas var. Bir çok yerde eğlence planları bu yas nedeniyle ertelendi. Kürdistan Bölgesi olarak imkanlarımız  dahilinde yardım sunduk, sunmaya da devam edeceğiz. Burada yardımlarından dolayı Kürdistan Bölgesi’ndeki tüm kurum ve kuruluşlar ile özel sektöre teşekkürlerimi iletiyorum. Özel olarak da yardımlarından ötürü burada aramızda bulunan Barzani Yardım Vakfı Başkanı Ahmed Musa’ya teşekkür etmek istiyorum.” ifadelerini kullandı.

İlgili Haberler