Muhtarların maaşları artıyor!

16.03.2022 11:05

Ak Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, muhalefet partilerince, muhtarların sorunlarına yönelik yapılan eleştirilere yanıt vererek TBMM'ye bu hafta sunulacak 23 maddelik kanun teklifinde muhtarların maaşlarının 4 bin 253 liraya yükseltileceği bir düzenlemenin bulunduğunu açıkladı.

Muhtarların maaşları artıyor!

Ak Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, muhalefet partilerince, muhtarların sorunlarına yönelik yapılan eleştirilere yanıt vererek TBMM’ye bu hafta sunulacak 23 maddelik kanun teklifinde muhtarların maaşlarının 4 bin 253 liraya yükseltileceği bir düzenlemenin bulunduğunu açıkladı.

Meclis Başkanvekili Haydar Akar başkanlığında toplanan TBMM Genel Kurulu’nda gündem dışı konuşmaların ardından grup başkanvekilleri, gündeme ilişkin değerlendirmede bulundular. AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, muhalefet partilerince, muhtarların sorunlarına yönelik yapılan eleştirilere yanıt verdi. Elitaş, “Muhtarlarımızın asgari ücret kadar maaş almaları AK Parti iktidarları döneminde gerçekleşti. Yaptığımız çalışma çerçevesinde muhtemelen bu hafta sonunda inşallah 23 maddelik bir kanun teklifi vereceğiz. Bu teklifin içerisinde muhtarlarımızın 4 bin 253 lira maaş alacağına yönelik düzenleme var.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Beştepe Sergi Salonu’nda düzenlenen 51. Muhtarlar Buluşması’nda yaptığı konuşmada da muhtarlara bu müjdeyi vermiş ve “Muhtar maaşlarının asgari ücretin altında kalmasına gönlümüz razı olmadı. Yaptığımız değerlendirme sonunda muhtar maaşlarını asgari ücret seviyesine yani 4 bin 250 liraya yükseltme kararı aldık.” sözlerini kullanmıştı.

 

Kaynak: ŞEHRİVAN

İlgili Haberler