Milletvekili Sakık’tan Kılıçdaroğlu’na ‘Babala’ yanıtı geldi!

07.06.2023 22:24

Yeşiller ve Sol Parti Ağrı Milletvekili Sırrı Sakık, Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisi için Babala TV’fe kullandığı ifadelere ağır yanıt vererek, iddialarını ispatlanmaması durumunda mahkemeye gideceğini söyledi.

Milletvekili Sakık’tan Kılıçdaroğlu’na ‘Babala’ yanıtı geldi!

Yeşiller ve Sol Parti Ağrı Milletvekili Sırrı Sakık, Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisi için Babala TV’fe kullandığı ifadelere ağır yanıt vererek, iddialarını ispatlanmaması durumunda mahkemeye gideceğini söyledi.

Ağrı Milletvekili Sırrı Sakık, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçim sürecinde Babala’da kendisi için sarf ettiği sözlere yanıt verdi. Sakık, Kılıçdaroğlu’na iddiasını ispatlaması çağrısında bulundu.

Sakık sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ikinci tur seçimleri öncesinde şahsıma yönelik ağır ithamlarda bulundunuz. Ben sürecin hassasiyetinden ve halkın umudundan dolayı seçim sonucunu beklemeyi tercih ettim.

İktidarı “onun diliyle” yeneceğim, milliyetçilere şirin gözükeceğim derken bize kalan sizin gerçeklikle alakası olmayan iftira diliniz oldu. Açık çağrımıza, onlarca yıllık parlamento mesaimize rağmen sözlerinizi düzeltme nezaketinizde bile bulunmadınız. Kemal Bey, bana yönelik özel savaş medyasının dilini kullanırken ben Ağrı köylerinde ikinci tur için seçim çalışmalarındaydım ve aynı süreçte bana verilen 5 yıl 10 ay ceza haberini de almıştım

Şimdi sizin iddianıza birkaç not eklemek isterim. Evet ben derin devleti çok iyi bilirim, eski tanışırız. Siz 1990’lı yıllarda SSK bürokratıyken bizim köylerimiz yakılmış, arkadaşlarımız, halkımız katledilmişti. Asit kuyularında, toplu mezarlarda yakınlarımızı teşhis ediyorduk. Sizin hiçbir risk almadığınız yıllarda ben abimin kanını kaldırımdan silmeye çalışıyordum, DGM’de idamla yargılanıyordum. Dilerim size “derinden” bilgiler getiren “dürüst ve namuslu bürokratlar” bu bilgileri de getirmiştir.

Şimdi size düşen “dürüst ve namuslu bir siyasi lider” olarak bana yönelik iftiralarınız ispatlamaktır. İkinci tur öncesi muhattabınız ve rakibinize yaptığınız şu çağrıyı da iliştiriyorum. Sizden bu çirkin iddialarınızla ilgili video, kayıt, ses, belge veya her ne varsa sunmanızı bekliyorum. Aksi taktirde mahkemede müfteri olarak hesabını vereceksiniz.” dedi.

İlgili Haberler