Milletvekili Çelebi: Herkes hayal etti, Cumhurbaşkanımız liderliğinde AK Parti yaptı

14.08.2020 12:35

Milletvekili Çelebi: Herkes hayal etti, Cumhurbaşkanımız liderliğinde AK Parti yaptı

AĞRI- TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi ve AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi, AK Parti’nin, siyaset sahnesindeki yerini aldığı 14 Ağustos 2011’den bu yana önüne konulan her engeli aşıp bugünlere geldiğini belirterek, “Bugüne kadar tüm liderler, herkes hayal etti ama Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde AK Parti yaptı. Milletimizle beraber inandığımız yolda, AK Parti 19 yaşında; kutlu olsun” dedi.

AK Parti’nin 19’ncu kuruluş yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi, AK Parti’nin 19 yılda girdiği bütün seçimlerden birinci parti olarak çıktığını anımsattı. AK Parti’nin kurulduğunda demokratik, hukuki ve ekonomik reformlar içeren bir yapısal dönüşümü başlattığını kaydeden Çelebi, “Bu reformlar ve dönüşüm sayesinde yerli hem yabancı yatırımcılara, Türkiye’nin öngörülebilirliğini ve şeffaflığını sağlamış olduk ve uluslararası kredilendirme kuruluşları nihayet Türkiye’yi yatırım yapılabilir ülkeler kategorisine koydular. Bunun neticesinde yılda 1 milyar dolarlık doğrudan yabancı yatırım çekemeyen ülkemiz yıllık 30 milyar dolardan fazla doğrudan yatırım almaya başladı. Biz, o dönem gerçekleştirdiğimiz reformlar sayesinde ülkemizin iç ve dış şoklara karşı dayanıklı, sağlam bir ekonomiye sahip olmasını sağladık. Şimdi, tüm dünya pandemi dolayısıyla ekonomik buhran içine girerken, Türkiye sağlam altyapısıyla en az hasarla atlatan ülkelerden biri oldu” diye konuştu.

“DÜNYADA SÖZ SAHİBİ BİR ÜLKE HALİNE GELDİK”

Türkiye’nin önceden içine kapanık bir politika izlediğini kaydeden Çelebi, AK Parti iktidarları döneminde dış politikada bölgesinde ve dünyada söz sahibi bir ülke haline geldiğinin altını çizdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, AK Parti’nin kuruluşunda söylediği ‘Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak’ sözünü anımsatan Milletvekili Çelebi, şöyle konuştu:

“Düne kadar Gezi, Hendek ve 15 Temmuz gibi olaylarla, Danıştay saldırıları, 367 krizi, kapatma davası, 17-25 Aralık kumpaslarıyla parçalanmak istenen bir ülkeydik. Bugün ise dünyada stratejik hamleler yapan bir ülke haline geldik. Biz, aziz milletimizle beraber inandığımız yolda yürümeye, milletimize vaat ettiğimiz her şeyi gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Türkiye, AK Parti iktidarları döneminde yerli ve milli üretimi benimseyerek yatırımlarla, kalkınmayla, eğitimden sağlığa, ulaşımdan teknolojiye, tarımdan turizme dönüşümün ve değişimin gerçekleştiği bir dönem yaşamıştır. AK Parti, önüne konulan tüm engelleri aşarak bu günlere gelmiştir. Bugüne kadar tüm liderler, herkes hayal etti ama AK Parti, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde herkesin hayalini gerçekleştirdi. Biz, milletimizle beraber büyük ve güçlü Türkiye idealiyle yürümeye devam edeceğiz. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde milletimizle beraber inandığımız yolda, AK Parti 19 yaşında; kutlu olsun. Nice yıllara.”-AĞRI

İlgili Haberler