Metin Feyzioğlu Lefkoşa Büyükelçiliğine atandı!

06.10.2022 16:18

Yeni büyükelçiler için yapılan tebligat doğrultusunda Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu tarafından yeni büyükelçilere görevleri tebliğ edildi. Eski Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) Lefkoşa Büyükelçisi oldu.

Metin Feyzioğlu Lefkoşa Büyükelçiliğine atandı!

Yeni büyükelçiler için yapılan tebligat doğrultusunda Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu tarafından yeni büyükelçilere görevleri tebliğ edildi. Eski Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) Lefkoşa Büyükelçisi oldu.

Yeni Büyükelçiler Kararnamesi için tebligatlar yapıldı. Tel Aviv Büyükelçisi Şakir Torunlar oldu. Bir diğer dikkat çeken atama ise eski Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nun oldu. Feyzioğlu KKTC’nin Lefkoşa Büyükelçisi olarak atandı.

Feyzioğlu daha önce Türkiye Barolar Birliği 36. Olağan Genel Kurulu’nda tekrar başkan olmak için yarışmış, yapılan seçimde ise rakibi Erinç Sağkan’a kaybetmişti.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, dün gece büyükelçileri arayarak yeni görevlerini tebliğ etti.

Buna göre, Dışişleri Bakan Yardımcısı Sedat Önal BM Daimi Temsilciliği’ne, Dışişleri Bakan Yardımcısı Faruk Kaymakçı AB Daimi Temsilciliği’ne, Dışişleri’nden Levent Gümrükçü ise NATO Daimi Temsilcisi’ne getirildi.

Lahey Büyükelçisi olarak Selçuk Ünal, Lizbon Büyükelçisi olarak ise Murat Karagöz atandı.

İlgili Haberler