KPSS/1 yerleştirme sonuçları açıklandı

13.08.2020 14:18

KPSS/1 yerleştirme sonuçları açıklandı

Binlerce aday bir an önce sonuçların duyurulmasını bekliyordu ve KPSS/1 yerleştirme sonuçları açıklandı. KPSS tercih sonuçları ÖSYM’nin sonuc.osym.gov.tr adresinden erişilebiliyor.

KPSS/1 tercihleri 23 Temmuz – 4 Ağustos tarihleri arasında yapıldı. Bugün itibariyle tercihler yapılalı 9 gün oldu.

ÖSYM aracılığıyla KPSS tercih sonuçlarının açıklandığı bildirildi.

Adaylar, tercih sonuçlarını T.C. Kimlik Numaraları ile şifreleriyle giriş yaparak ÖSYM’nin internet adresi üzerinden öğrenebileceklerdir. Tercih bilgileri, tercih sonuçları ÖSYM’nin internet sitesinden adaylara ve kamuoyuna bildirildikten sonra ÖSYM aracılığıyla alakalı kurumlara elektronik ortam üzerinden verilecektir.

Yerleştirme sonuçlarıyla alakalı olarak adaylara ve alakalı kurumlara posta yoluyla herhangi bir belge yollanmayacaktır. Kamu kurum ile kuruluşları bu bilgileri elektronik ortam üzerinden kendi şifreleriyle edineceklerdir. Bir kadro ya da pozisyona yerleşenler atanmak için direkt yerleştirildikleri kamu kurum/kuruluşlarına müracaat edecekler, atanmak için hangi belgenin gerekli olduğunu ve bu belgenin hangi tarihe kadar nereye verilmesi gerektiğini bu kurum ya da kuruluşlardan öğrenebileceklerdir. HABER 365

İlgili Haberler