Kafe ve Restoranlara Koronavirüs Yasağı Bugün Başladı

13.04.2021 16:49

 İçişleri Bakanlığı'nın internet sitesinde yeme-içme yerleriyle ilgili yeni ekleme yapıldı. Böylece buralar bugünden itibaren Kafe ve Restoranlar kapatıldı 

Kafe ve Restoranlara Koronavirüs  Yasağı  Bugün Başladı

İçişleri Bakanlığı’nın internet sitesinde yeme-içme yerleriyle ilgili yeni ekleme yapıldı. Böylece buralar bugünden itibaren Kafe ve Restoranlar kapatıldı

İçişleri Bakanlığı’nın internet sitesinde bulunan “Kontrollü Normalleşme Süreci ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular” bölümüne, vatandaşlardan gelen yeni sorular üzerine ekleme yapıldı. Bu ekleme ile Kabine toplantısından önce yeni yasağın devreye girmesine neden oldu.

Ramazan boyunca masada müşteri alınacak mı?

Ramazan boyunca yeme-içme yerlerinde masada müşteri kabul edilip edilmeyeceğine ilişkin soru üzerine yapılan eklemede, şu ifadelere yer verildi:

– Son Kabine Toplantısı sonrasında Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından açıklandığı üzere Ramazan ayında yeme-içme yerleri paket servis esasına göre faaliyet gösterecek olup konuya ilişkin detaylar bu günkü Kabine Toplantısı sonrasında yayımlanacak genelgemizde açıklanacaktır.

– Ayın tamamında olduğu gibi Ramazan’ın ilk günü olan 13 Nisan 2021 Salı günü yeme-içme yerleri açık veya kapalı alanlarında masada müşteri kabul etmeyeceklerdir.

 

 

Kaynak: Ş.V

İlgili Haberler