İstiklal Caddesi’ndeki patlamada 6 kişi hayatını kaybetti!

13.11.2022 18:02

İstanbul İstiklal Caddesi'nde henüz nedeni bilinmeyen bir patlama meydana geldi. İstanbul Valisi Yerlikaya, patlamada 4 kişinin öldüğünü 38 kişinin de yaralandığını açıkladı.

İstiklal Caddesi’ndeki patlamada 6 kişi hayatını kaybetti!

İstanbul İstiklal Caddesi’nde henüz nedeni bilinmeyen bir patlama meydana geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, patlamada 6 kişinin öldüğünü 53 kişinin de yaralandığını açıkladı.

İstanbul, Taksim İstiklal Caddesi’nde henüz nedeni bilinmeyen bir patlama meydana geldiği ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye, polis ve sağlık ekibi gönderildi. Yaralıların olduğu öğrenilen patlamanın bulunduğu alanda polis ekipleri güvenlik önlemi aldı.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, can kaybının olduğunu açıklayarak, “Bugün saat 16.20 sıralarında Beyoğlu ilçemiz, Taksim İstiklal Caddesi’nde bir patlama meydana gelmiştir.

İstiklal Caddesi’nde meydana gelen patlamada ilk belirlemelere göre 4 kişi yaşamını yitirdi, 38 kişi de yaralandı. Yaralılarımız tedavi altına alınmıştır” bilgisini vermişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı basın açıklamasında son dakika bilgisi olarak 6 kişinin hayatını kaybettiğini ve 53 kişinin de yaralandığını açıkladı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından olayla ilgili soruşturma başlatarak, 5 Cumhuriyet Savcısı görevlendirildi.

İlgili Haberler