İstanbul’da kapalı yol kalmadı

26.01.2022 11:51

22 Ocak'tan bu zamana kadar kar yağışı ve soğuk havanının etkisinde olan İstanbul’da yapılan çalışmalar sonrası kapalı yol kalmadı.

İstanbul’da kapalı yol kalmadı

22 Ocak’tan bu zamana kadar kar yağışı ve soğuk havanının etkisinde olan İstanbul’da yapılan çalışmalar sonrası kapalı yol kalmadı.

Dört gündür karla mücadele çalışmaları sürdürülen İstanbul’da hayat yavaş yavaş normale dönmeye başladı. Yapılan çalışmalar sonrası tüm ana arterler açıldı. Trakya ve Anadolu istikametinden İstanbul yönüne seyahat eden araçların kente giriş kısıtlamasının kaldırıldı.

 

Park Edilen Araçlar Alınmayı Bekliyor

TEM Otoyolu, Hadımköy yolu ve D-100 Karayolu’na park edilen otomobil, minibüs, kamyonet ve TIR gibi çok sayıda araç sahipleri tarafından alınmadı. Polis ekipleri herhangi bir olumsuzluğa karşı devriye gezerken, belediye ekiplerinin iş makineleriyle çalışmaları sürüyor. Sürücüleri tarafından TEM Otoyolu kenarlarına bırakılan araçlar alınmayı bekliyor.

 

İstanbul Valisi Vatandaştan Yardım İstedi

Sosyal medya hesabından çağrıda bulunan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, şu ifadeleri kullandı: “İlimizde kar yağışıyla mücadelemiz devam ediyor. Çalışmalarımızın hızla tamamlanabilmesi için Otoyol ve D-100’de park edilen araçların kaldırılması gerekmektedir. Araçlarımızı hemen bulundukları yerden kaldıralım. Lütfen bize yardımcı olun.” dedi.

 

Marmara’ya Yarına Kadar Ücretsiz

– İstanbul’da bulunan tüm üniversiteler 31 Ocak’a kadar tatil.

– Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan malûl, engelli ve hamileler 29 Ocak’a kadar idari izinli.

– Marmaray yarına kadar ücretsiz hizmet verecek.

İlgili Haberler