İŞKUR 3.387 temizlik görevlisi alımı yapacak!

10.09.2022 16:17

İŞKUR en az ilkokul mezunu 3.387 temizlik görevlisi alımı için ilan yayımladı. İŞKUR başvuru şartları ve şekline ilişkin merak edilen tüm detayları açıklayarak, adayları Türkiye'nin farklı illeri ve taşra teşkilatlarında yer alan kurum ve kuruluşlarda değerlendirecek.

İŞKUR 3.387 temizlik görevlisi alımı yapacak!

İŞKUR en az ilkokul mezunu 3.387 temizlik görevlisi alımı için ilan yayımladı. İŞKUR başvuru şartları ve şekline ilişkin merak edilen tüm detayları açıklayarak, adayları Türkiye’nin farklı illeri ve taşra teşkilatlarında yer alan kurum ve kuruluşlarda değerlendirecek.

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden beklenen temizlik görevlisi alımı devam ediyor. Türkiye’nin farklı illerinde özel sektör ve kamu kurumlarında istihdam edilen personeller, en az ilköğretim mezunu adaylar arasından tercih ediliyor. Yayınlanan ilanlarda kurumların kimliğine göre değişkenlik gösteren başvuru şartları ve tarihleri yer alıyor. An itibari ile yapılan açıklamada 3.387 personel alımı yapılacağı duyuruldu.

İŞKUR üzerinden temizlik görevlisi alım ilanlarına başvuruda bulunabilmek için https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx internet adresine giriş yapın “Meslek” yazan kutucuğa “Temizlik Görevlisi” yazın ve ara seçeneğine tıklayın. Karşınıza çıkan ilanlara giriş yapın. Başvuru şartlarını taşımanız halinde “Başvur” butonuna tıklayın ve başvurunuzu gerçekleştirin. İlk defa İŞKUR üzerinden başvuruda bulunanların ise İŞKUR kaydı oluşturmaları gerekiyor. İŞKUR kayıt bölümüne girerek özlük bilgilerinizi doldurun ve akabinde kaydederek giriş yapın.

Başvuru şartları arasında; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, en az ilkokul mezunu olmak, sağlık problemi bulunmamak, takım çalışmasına yatkın, kişisel temizliğine önem veren, tam veya yarı zamanlı çalışmaya uygun, 18 – 40 yaş aralığında olması yer alıyor.

İş aramanın ilk adımı kayıttır. Kurum hizmetlerinden yararlanmak isteyen iş arayanların Kurum portalına üye olarak veya şahsen Kurum ünitelerine başvurarak kayıt olmaları zorunludur. Başarılı bir eşleştirme için hem açık iş hem de iş arayan kişi hakkında tam ve doğru bilgilerin bulunması zorunludur. Gerek internet üzerinden gerekse Kurum personeli aracılığı ile kayıt yaptıracak olanların kendileri ile ilgili bilgileri tam ve doğru olarak yansıtmaları uygun işe yerleştirilmelerinde oldukça önemlidir. Bu nedenle, lütfen kişisel, iletişim, eğitim, meslek ve diğer bilgilerinizi tam ve doğru olarak sisteme giriniz.

İlgili Haberler