İl Emniyet Müdür Yardımcısına Makamında Silahlı Saldırı

13.07.2021 18:29

İl Emniyet Müdür Yardımcısı  makamında  uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti!

İl Emniyet Müdür Yardımcısına Makamında Silahlı Saldırı

İl Emniyet Müdür Yardımcısı  makamında  uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti!

Hakkari İl Emniyet Müdür Yardımcısı Hasan Cevher, yemekhanede bulunurken bir polis memurunun silahlı saldırısına uğradı. Başından ve omzundan yaralanan Cevher, hayatını kaybederken saldırgan polis memuru Nasuh Çulcu ayağından vurularak etkisiz hale getirildi.

Hakkari İl Emniyet Müdür Yardımcısı Hasan Cevher, makamında görev başındayken ekibinde yer alan bir polis memurunun silahlı saldırısına uğradı. Cevher saldırı ardından olay yerinde yaşamını yitirdi. Olayı gerçekleştiren polis memurunun Çevik Kuvvet’te görevli olduğu ve psikolojik sorunlarının olduğu öne sürüldü. Konuyla ilgili soruşturma sürüyor.

2020 yılında İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü’nde Güvenli şube müdürlüğü yapan Hasan Cevher Hakkari’ye tayin olmuştu. 2 çocuk babası Cevher orada Çevik Kuvvet’ten sorumlu Hakkari İl Emniyet Müdür Yardımıcı olarak görev yapıyordu. İddiaya göre psikolojik sorunları olan bir polis memuru makamına geldi ve henüz bilinmeyen bir nedenle gerçekleştirdiği silahlı saldırıda Hasan Cevher’i vurdu. Cevher olay yerinde hayatını kaybetti. Konuyla ilgili soruşturma devam ediyor.

BAYAN KOMİSERİ RAHATSIZ ETMİŞ

Hakkari’de Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Nasuh Çulcu, iddiaya göre bayan komiseri rahatsız etti. Yaşanan rahatsızlık sonrasında kendisi hakkında tutanak düzenleyen Emniyet Müdür yardımcısı Hasan Cevher’e yemekhanede ateş açtı. Başından ve omzundan yaralanan Cevher, hayatını kaybederken saldırgan polis memuru Nasuh Çulcu ayağından vurularak etkisiz hale getirildi.

Kaynak: Ş.V

İlgili Haberler