HÜDA-PAR Başkanı Gökhan: “Namazlarınızı düzenli kılarsanız hayatınızın her alanında başarılı olursunuz”

12.09.2022 16:43

Kur'an Nesli Platformu tarafından Ağrı'da gerçekleştirilen ve yüzlerce çocuğun katılım gösterdiği "Hayat Namaz ile Güzeldir" etkinliği gerçekleştirildi.

HÜDA-PAR Başkanı Gökhan: “Namazlarınızı düzenli kılarsanız hayatınızın her alanında başarılı olursunuz”

Kur’an Nesli Platformu tarafından Ağrı’da gerçekleştirilen ve yüzlerce çocuğun katılım gösterdiği “Hayat Namaz ile Güzeldir” etkinliği gerçekleştirildi.

Kur’an Nesli Platformu Ağrı Koordinatörlüğünce 6-11 yaş arası çocuklara yönelik yaz mevsimi boyunca yapılan “Hayat Namazla Güzeldir” programının final etkinliği gerçekleştirildi. Programa yüzlerce çocuk katılım gösterdi.

Ağrı Ulu Camii karşısındaki Millet Bahçesinde Bakara Suresi 42-46’ncı ayetlerin ve meallerinin okunması ile başlayan programda Kur’an Nesli Platformu adına HÜDA-PAR Başkanı Şaban Gökhan kısa bir konuşma yaptı.

Genel Başkan Gökhan konuşmasında, namazın Müslümanlar için öneminden ve hayatlarına olan etkilerinden bahsetti. Çocukların namazlarında düzenli olmaları için anne ve babaların üzerine büyük sorumluluk düştüğünü hatırlatan Gökhan, namazın olmadığı bir toplumda kötülüklerin arttığına dikkat çekti.

Sözlerine, “Namaz insanı kötülüklerden uzaklaştırır, namaz bizim ile kötülükler arasında bir kalkandır, bir settir. Eğer bir Müslüman Rabbine yaklaşmak istiyor ise eğer bir Müslüman kötülükler ile arasına bir mesafe koymak istiyor ise namazını ikame etmelidir. Namazını kılmalı ve önem vermelidir.

Eğer ahlaki olarak bir çöküntü yaşanıyor ise eğer bugün toplumun içerisinde emniyet ve güven kalmamış ise akrabalık hak hukuku kalmamış ise komşuluk hak hukuku kalmamış ise eğer fuhşiyat ve münkerat hat safhaya gelmiş ise bunun bir sebebi vardır kardeşler namazsızlıktır.

Şu çocuklarımızın istikbalini düşünüyor isek, Allah’ın razı olacağı bir topluluk olmasını istiyor isek tüm anne ve babaların üzerindeki sorumluluk şudur ki; hakkı ile çocuklarımıza namaz kılmayı öğretmeliyiz, onların namazına önem vermeliyiz. Sevgili çocuklar, hepiniz yaz tatili boyunca camilere gittiniz, medreselere gittiniz, Kur’an-ı Kerim öğrendiniz, Rabbinizi tanıdınız, Elhamdulillah güzel şeyler öğrendiniz, namaz kılmayı öğrendiniz. Onun için namazlarınızı asla ve asla terk etmeyin, muhakkak namazlarınıza devam edin. Eğer namazlarınıza devam ederseniz okuldaki derslerinizden de başarılı olursunuz, hayatınızın her alanında başarılı olursunuz.” şeklinde konuştu.

Program yapılan dua ve ikramlar ile son buldu.

İlgili Haberler