Halil Özyolcu AK Parti Ağrı İl Başkanı Oldu

19.02.2021 11:55

AĞRI- Halil Özyolcu, Abbas Aydın'dan Boşalan Ak Parti İl Başkanı Koltuğunu Devralarak Yeni Ak Parti Ağrı İl Başkanı Oldu.

Halil Özyolcu AK Parti Ağrı İl Başkanı  Oldu

AĞRI- Halil Özyolcu, Abbas Aydın’dan Boşalan Ak Parti İl Başkanı Koltuğunu Devralarak Yeni Ak Parti Ağrı İl Başkanı Oldu.

1971 doğumlu Ankara Hukuk Fakültesi Mezunu,  22. Dönem AK Parti Ağrı Milletvekili ve Serbest Avukatlık yapmakta olan Halil Özyolcu  Ağrı  Ak Parti İl Başkanı Oldu

Kısa  süre içerisinde İl Yönetimini oluşturarak Ak Parti 7.Olağan Kongresini gerçekleştirecek olan Halil Özyolcu kimdir:

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1996 yılında mezun oldu.

Ağrı Barosuna kayıtlı Serbest avukatlık yapan Halil Özyolcu 2001 yılında kurulan Adalet ve Kalkınma Partisi’ne katılarak partinin Ağrı’da teşkilatlanmasını sağladı.

Adalet ve Kalkınma Partisi Ağrı il başkanlığı görevindeyken 3 Kasım 2002 Seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi Ağrı Milletvekili olarak meclise girdi.

TBMM Adalet Komisyonu Başkan Yardımcılığı, Türkiye İran Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkan Yardımcılığı, çocuklarda ve gençlerde artan şiddet eğiliminin önlenmesi amacıyla kurulan Meclis Araştırma Komisyonu üyeliği yaptı.

Daha sonra Adalet ve Kalkınma Partisi’nden ayrılan Abdüllatif Şener tarafından kurulan Türkiye Partisi’ne katılan Halil Özyolcu, 7 Haziran seçimlerde AK Parti’den milletvekili adayıdır.

Halil Özyolcu evli olup, Arapça ve İngilizce bilmektedir.

 

İlgili Haberler