HAK-İŞ/HİZMET-İŞ SENDİKASINDAN KINAMA MESAJI

07.10.2020 17:51

HAK-İŞ/HİZMET-İŞ SENDİKASI, HAK-İŞ HİZMET-İŞ SENDİKASI AĞRI İL BAŞKANI  EMRAH ASLAN'IN UĞRADIĞI SALDIRIYI KINAYAN BİR KAMUOYU AÇIKLAMASI YAYIMLADI

HAK-İŞ/HİZMET-İŞ SENDİKASINDAN KINAMA MESAJI

HAK-İŞ/HİZMET-İŞ SENDİKASI, AĞRI İL BAŞKANI  EMRAH ASLAN’IN UĞRADIĞI SALDIRIYI KINAYAN BİR KAMUOYU AÇIKLAMASI YAYIMLADI

Kamuoyu açıklamasında şu ifadelere yer verilmiştir.

KAMUOYUNA AÇIKLAMA

AĞRI İL BAŞKANIMIZA YAPILAN ALÇAK SALDIRIYI KINIYORUZ

Ağrı Belediyesi çalışanlarının sendikamıza üye olmasını sindiremeyen DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası Ağrı İl Başkanı Ersin Erincik, aveneleriyle birlikte Ağrı İl Başkanımız Emrah Aslan’a saldırarak darp etmiştir.

Saldırı Ağrı İl Başkanımızın gerekli izinleri alarak Ağrı Belediyesi Ek Hizmet binasında yaptığı toplantı esnasında gerçekleştirilmiştir.

DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası Ağrı İl Başkanı Ersin Erincik, toplantıyı basarak İl Başkanımıza hakaret etmiş, daha önce Genel-İş’ten istifa eden işçileri geri dönmeleri için tehdit etmiştir. Söz konusu şahıs bununla da yetinmeyip, yanında getirdiği aveneleri ile Ağrı İl Başkanımız Emrah Aslan’ı darp etmiştir.

Saldırının bir kamu kurumunda gerçekleşmiş olması saldırganların gözünün döndüğünü açıkça göstermektedir.

Sendikamız HİZMET-İŞ Ağrı’da üstün bir örgütlenme çalışması yürüterek Disk’in Ağrı’da 19 yıllık zulmüne son vermeyi başarmıştır. 19 yıldır işçinin emekçinin hakkını savunmaktan aciz, bir kısım şer odakları ile iltisaklı yapılar kendilerine sendika süsü vererek işçinin gerçek sendikalar ile tanışmasının önüne geçmek istemektedir.

Kurulduğu günden bu yana her zaman işçinin, emeğin ve alın terinin yegâne savunucu HAK-İŞ/HİZMET-İŞ Sendikamız Ağrı emekçileri ile bir araya gelmiş ve emekçiler asıl sendikalarına kavuşmuşlardır.

HİZMET-İŞ Sendikası olarak, Ağrı İl Başkanımız Emrah Aslan’a yapılan saldırıyı lanetliyor, saldırganla ilgili hukuki sürecin takipçisi olacağımızı belirtiyoruz.

Ağrı İl Başkanımız ve üyelerimize tekrar geçmiş olsun diyor, acil şifalar diliyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

HAK-İŞ/HİZMET-İŞ SENDİKASI

 

 

İlgili Haberler