Gökçeada Belediye Başkanı tutuklandı!

03.02.2023 23:59

Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında yolsuzluk ve rüşvet iddiasıyla gözaltına alınan Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin, tutuklandı.

Gökçeada Belediye Başkanı tutuklandı!

Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında yolsuzluk ve rüşvet iddiasıyla gözaltına alınan Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin, tutuklandı.  

Çanakkale’nin Gökçeada Belediyesi’ne ‘yolsuzluk’ ve ‘rüşvet’ iddiasıyla düzenlenen operasyonda gözaltına alınan Belediye Başkanı Ünal Çetin, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. 

Çanakkale Cumhuriyet Savcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında, 31 Ocak Salı günü sabah saatlerinde evinden gözaltına alınan İYİ Partili Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin, aynı gün Gökçeada Belediyesi İmar Müdürü Duran, bir kamu görevlisi ve iki müteahhitle birlikte Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü’ne getirildi.

72 saat süren gözaltının ardından Çetin, bu sabah saatlerinde Çanakkale Adliyesi’nde savcılığa çıkarıldı. Saatler süren ifade işlemlerinin ardından savcılık, Çetin ve beraberlerindekileri tutuklanmaları istemi ile mahkemeye sevk etti.

Başkan Ünal Çetin, İmar Müdürü Seval Duran ve Hasan Erdem, mahkemece tutuklandı. 

İlgili Haberler