Gelir İdaresi Başkanlığı 750 gelir uzman yardımcısı alımı yapacak

06.11.2021 14:47

Hazine ve Maliye Bakanlığı'na bağlı olan Gelir İdaresi Başkanlığı, farklı şehirlerde görevlendirmek üzere 750 gelir uzman yardımcısı alımının yapılacağını duyurdu.

Gelir İdaresi Başkanlığı 750 gelir uzman yardımcısı alımı yapacak

Hazine ve Maliye Bakanlığı’na bağlı olan Gelir İdaresi Başkanlığı, farklı şehirlerde görevlendirmek üzere 750 gelir uzman yardımcısı alımının yapılacağını duyurdu.

Gelir İdaresi Başkanlığı’nın konuya ilişkin sınav ilanı Resmi Gazete’de yayımlandı. İstihdam edilecek gelir uzman yardımcıları, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Mersin, Şanlıurfa ve Tekirdağ illerine atanacak. Adaylar başvuru sırasında öncelik sırasına göre en fazla 5 ili tercih edebilecek.

Uzman yardımcısı alımı için başvurular, 15 Kasım-24 Kasım tarihlerinde, “http://sinav.gib.gov.tr” adresindeki Online Sınav Sistemi’ne yapılacak.

Giriş sınavının yazılı bölümü 11 Aralık’ta saat 10.00’da Ankara’da yapılacak olup sınava girmeye hak kazanan adayların isimleri ile söz konusu adayların nerede sınava gireceklerine ilişkin listeler, yazılı sınav tarihinden en az 10 gün önce Başkanlığın internet sitesinde (http://www.gib.gov.tr) ilan edilecek.

Yazılı sınavın değerlendirilmesi sonucu, 100 üzerinden 70 ve üzeri puan alan adaylardan, yerler itibarıyla, adayların başvuru sırasında tercih ettikleri il dikkate alınarak en yüksek puan alan adaydan başlamak üzere, o il için atama yapılacak toplam kadro sayısının iki katı aday sözlü sınava çağrılacak.

İlgili Haberler