Emekliye bayram ikramiyesi geliyor!

09.04.2022 13:27

Hazine ve Maliye Bakanlığı ile AK Parti'nin ekonomi kurmayları emeklileri ilgilendiren bayram ikramiyeleriyle ilgili harekete geçerek çalışmalara başladılar.

Emekliye bayram ikramiyesi geliyor!

Hazine ve Maliye Bakanlığı ile AK Parti’nin ekonomi kurmayları emeklileri ilgilendiren bayram ikramiyeleriyle ilgili harekete geçerek çalışmalara başladılar.

Hazine ve Maliye Bakanlığı ile AK Parti’nin ekonomi kurmayları yaklaşık 13.6 milyon emekliyi yakından ilgilendiren bayram ikramiyeleriyle ilgili çalışmalara başlayarak, Ramazan ve Kurban bayramları öncesi verilen ikramiyelerin artırılması için iki alternatifli bir proje üzerinde duruyorlar. Buna göre, emeklilere verilen 1.100 TL’lik ikramiyenin yükseltilmesi gündemde. Yasada yapılacak değişiklik ile ikramiyelerin 2 bin liraya çıkartılması tartışılırken, ikinci alternatif ise bunun bir kurala bağlanması.

İkramiyenin ne kadar olacağı yasada açıkça yazılı olduğu için her artış için yeni bir yasal düzenleme gerekiyor. Bu nedenle ikramiyelerin belli bir kurala bağlanması ve yıllık enflasyon oranında artış sağlanması üzerinde duruluyor. Çalışmalar tamamlanınca son kararı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan verecek.

Kaynak: ŞEHRİVAN

İlgili Haberler