Elazığ ve Malatya’da Depremin Yarattığı Sonuçlar Belirmeye Başladı

25.01.2020 01:49

Elazığ ve Malatya’da Depremin Yarattığı Sonuçlar Belirmeye Başladı

Bu akşam saat saatlerinde Elazığ, Sivrice’de meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin bilançosu saatler ilerledikçe belirmeye başladı.

Elazığ’daki depremin yarattığı hasar sonucunda çöken binaların enkazında halen  30 vatandaşımızın bulunduğu  ve bunların enkazdan çıkarma çalışmaları AFAD ve diğer kurtarma ekiplerince en hassas bir şekilde devam edildiği bildirilmiştir

Elazığ’da 13 vatandaşımız hayatını kaybederken, deprem esnasında kaçarken ya da diğer sebeplerden yaralanan ve göçük altından yaralı olarak çıkarılan  2 si ağır 405 vatandaşımız olduğu , Malatya’da 5 vatandaşımız hayatını kaybederken 3’ü ağır olamak üzre 148 vatandaşımızın yaralanarak  hastanelere kaldırılmış olup tedavi altına alındığı gelen bilgiler arasında.

AFAD”ın  deprem bölgesinden yaptığı açıklamada;

AFAD: Hasarlı yapılara kesinlikle girilmesin
AFAD’dan yapılan açıklamada, “Afet bölgesindeki hasarlı yapılara kesinlikle girilmemesi gerekmektedir. Telefon görüşmelerinde mümkünse web tabanlı uygulamaların ve SMS’lerin tercih edilmesi önem arz ediyor.” ifadeleri kullanıldı.

Elazığ’daki depremin ardından AFAD koordinasyonunda 28 çalışma grubunun 7 gün 24 saat çalışma esasına göre faaliyete geçirildiği bildirildi.

 

İlgili Haberler