DNAK ekibi, Ağrı’ya döndü!

20.02.2023 12:50

Ağrı Doğubayazıt Nuh’un Gemisi Arama Kurtarma Derneği ekibi, deprem bölgesinden arama kurtarma çalışmalarının bitmesinin ardından döndü.

DNAK ekibi, Ağrı’ya döndü!

Ağrı Doğubayazıt Nuh’un Gemisi Arama Kurtarma Derneği ekibi, deprem bölgesinden arama kurtarma çalışmalarının bitmesinin ardından döndü.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat günü ard arda yaşanan depremlerde meydana gelen yıkımdan sonra enkaz altıda kalanları kurtarmak ve yardım çalışmalarına katkıda bulunmak amacıyla bölgeye giden 15 kişilik DNAK ekibi, Kahramanmaraş’ta 11 yaşındaki bir kız çocuğunu 155 saat sonra enkaz altından canlı çıkardı.

Yaşanan depremin bölgede çok büyük bir yıkıma neden olduğunu belirten Doğubayazıt Nuh’un Gemisi Arama Kurtarma Derneği Başkanı Ahmet Ertuğrul, yaptığı açıklamada, “15 kişilik D.N.A.K Doğubayazıt Arama Kurtarma ekibi olarak Ağrı Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü adına gittik Kahramanmaraş’a görevlendirildik. Depremin yaşandığı ilk günden itibaren görev bölgemize hareket ettik. Deprem çok geniş bir alanda çok büyük bir yıkıma neden olmuş. Devletin bütün birimleri ve milletimiz seferber olmuş durumda. Allah bir daha hiç kimseye böyle acılar yaşatmasın inşallah.

Kahramanmaraş’ta toplamda 8 gün kaldık çalışmalarımızda 11 yaşındaki Irmak adındaki bir kızımızı enkaz altından 155 saat sonra canlı olarak kurtardık. Bunun dışında 3 kişiyi daha kurtardık. Bunun yanında ne yazık ki 5 vatandaşımızı da enkaz altından cansız olarak çıkardık. Kahramanmaraş’ta kaldığımız sürede gerçekten çok üzücü, anlatılması zor acılar var. Her sokak acılarla dolu. İnşallah hep birlikte bu acıları yeneceğiz. Allah yardımcımız olsun.” dedi.

İlgili Haberler