DOLAR 30,9804 0.22%
EURO 33,5049 0.15%
ALTIN 2.020,710,45
BITCOIN 1589419-1,22%
Ağrı

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Diyadin Kaymakamlığından, Belediye Binasında Yaşanan Olayla İlgili Basın Açıklaması

Diyadin Kaymakamlığından, Belediye Binasında Yaşanan Olayla İlgili Basın Açıklaması

ABONE OL
10:23 | 03 Temmuz 2019 10:23
Diyadin Kaymakamlığından, Belediye Binasında Yaşanan Olayla İlgili Basın Açıklaması
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ağrı-Diyadin Kaymakamlığı,Diyadin Belediye binasında yaşanan olayla ilgili yaptığı açıklama aynen şöyledir;

02.07.2019 tarihinde Diyadin Belediye binası girişindeki polis arama noktasında meydana gelen olayla ilgili olarak çeşitli basın yayın organları ile sosyal medyada yer alan yanıltıcı haberlere ilişkin olarak kamuoyunu doğru bilgilendirmeye yönelik basın açıklaması yapılması zaruriyeti doğmuştur.

02.07.2019 tarihinde Diyadin Belediyesi giriş noktasında görevli polis memurlarımıza Belediye görevlisi olmamasına rağmen Belediye Başkanının şoförü olduğunu öne süren bir kişi üst araması yaptırmamak amacıyla mukavemette bulunmuş, hakaret ve küfür içerikli sözler sarf ederek polis memurumuza yönelik yumruklu saldırıda bulunmuştur. İlgili şahsın olay sonrasında gerekli adli işlemlerin yapılması için Emniyet birimimize götürülmek üzere alınmak istendiği esnada Belediye Başkan Yardımcısı ve yanındaki kalabalık bir grup ilgili şahsın alınmasına yönelik görevli memurlarımıza mukavemet göstermiş, küfürler ve hakaretler ederek engellemede bulunmuştur. Belediye Başkan Yardımcısının mukavemet gösterdiği esnada çıkan arbedede darp edildiği, tekmelendiği, yere yatırıldığı şeklindeki haberler ile olay yerine yaşanan arbededen sonra gelmesine karşın kendisinin de darp edildiğini iddia eden Belediye Başkanıyla ilgili durum tamamıyla gerçek dışıdır. Ayrıca olay esnasındaki kamera görüntülerine polis tarafından el konulduğu iddiaları da tamamen gerçek dışı olup, görüntüler başlatılan adli soruşturma kapsamında yetkili Cumhuriyet Savcısının talimatıyla muhafaza altına alınmıştır. Görevli personellerimiz kendilerine yönelik gerçekleştirilen saldırı ve sonrasında gösterilen mukavemet karşısında ilgili mevzuatlar çerçevesinde ve kademeli olarak olaya müdahale etmiş, kanun dışı herhangi bir uygulamada bulunmamışlardır.
Meydana gelen olayla ilgili adli tahkikata başlanılmış olup, ilk saldırıyı gerçekleştiren şahıs Cumhuriyet Savcısının talimatıyla gözaltına alınmıştır. Yaşanan bu olay karşısında sosyal medyada ve basın yayın organlarında yer alan gerçek dışı haberlere itibar edilmemelidir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 03.07.2019

                                                                                    DİYADİN KAYMAKAMLIĞI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.