Cumhurbaşkanı Erdoğan:Tedbirlere Uyulmazsa İlave Tedbirler Almak Durumunda Kalabiliriz

22.11.2020 21:06

AK Parti 7. Olağan Isparta, Burdur, Gümüşhane, Kastamonu ve Sinop İl Kongrelerine online olarak katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs salgınıyla ilgili olarak "Kısıtlamalara uyulmazsa ilave tedbirler alabiliriz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan:Tedbirlere Uyulmazsa İlave Tedbirler Almak Durumunda Kalabiliriz

AK Parti 7. Olağan Isparta, Burdur, Gümüşhane, Kastamonu ve Sinop İl Kongrelerine online olarak katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs salgınıyla ilgili olarak “Kısıtlamalara uyulmazsa ilave tedbirler alabiliriz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs tedbirleri kapsamında partisinin kongrelerini online yapma kararı almıştı. AK Parti 7. Olağan Isparta, Burdur, Gümüşhane, Kastamonu ve Sinop İl Kongrelerine canlı bağlantı ile katılan Erdoğan, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

“Milletimiz tamam diye ifade ettiğimiz kurallara hassasiyetle uyarsa birkaç hafta içeresinde salgın grafiğinin boynunu yeniden aşağı çevirmeyi başaracağız. Aksi halde belki ilave tedbirler almak durumu ile karşı karşıya kalabiliriz.

“ÜLKEMİZİ SİNSİ OYUNLARLA ALABİLECEKLERİNİ SANANLARIN HEVESİ KURSAĞINDA KALDI”

Bir süredir ardı ardına yaşadığımız saldırılar ve karşılaştığımız tuzaklar bizi Anadolu bozkırlarına hapsetme amacı taşıyor. Bu kirli senaryoyu yırtıp çöpe attık. Vatanımıza, ezanımıza, bayrağımıza daha sıkı sarıldık. Kendi vatandaşlarımızla birlikte kalbini ve gözünü bize yöneltmiş tüm dostlarımızın dualarıyla engelleri aşa aşa bugünlere geldik. Ülkemizi eskiden yaptıkları gibi içerideki maşalarını kullanarak sinsi oyunlarla teslim alabileceklerini sananların heveslerini kursaklarında bıraktık.

“DOĞRU BİLDİĞİMİZ YOLDAN YÜRÜDÜK”

Sokakları karıştırmaya çalıştılar ihanetlerini gözlerinin önüne serdik. Terör örgütleriyle mahallelerimizi çukurlarla bölmeyi sınırlarımızı taciz etmeyi denediler başlarını ezdik. Ne yaparsak yapalım demokrasiden hak ve özgürlüklere sahip çıkmaktan vazgeçmedik. Şimdi bu süreci yeni hukuk ve Ekonomi  reformları ile daha da ileriye taşıyacak bir atılım başlatıyoruz. Biz bugüne kadar sadece Allah’tan yardım bekledik. Milletimize güvendik. Doğru bildiğimiz yolda yürüdük”

“FİTNE ATEŞİ YAKILMAYA ÇALIŞILIYOR”

Yeni bir fitne ateşi yakılmaya çalıştığımızı görüyoruz. Hiç kimsenin şahsi ifadeleri Cumhurbaşkanıyla, partimizle hükümetimizle ilişkili hale getirilemez. İstikametimizde en küçük bir değişim yoktur. Teröre bulaşmış hiç kimse ne yanımızda ne dirsek tamasımızda olamaz. Asla ve asla savunulamaz. Siz gidin iç kavgalarınızla uğraşın. Düşün bu ülkenin milletin yakasından.

“GEZİ’NİN PLANLAYICILARININ SAVUNUCUSU OLAMAYIZ”

Gezi olaylarının finansörlüğünü yapan ve bunlarla ilgili şuan içeride olan bugün yarın bunların hiç bir zaman savunucusu olmadık. Biz, Gezi eylemlerinin planlayıcılarının, finansörlerinin savunucu olamayız.

“HİÇBİR ÜLKENİN TOPRAK BÜTÜNLÜĞÜ İLE SORUNUMUZ YOK”

Biz kendimizi daima Avrupa’nın parçası olarak görüyoruz. Bizi başka arayışlara mecbur bırakmadıkları sürece tercihimizi Avrupa’dan yana kullandık. Bizim hiçbir ülkenin toprak bütünlüğüyle bir sorunumuz yok. Ama geçmişleri sömürge ve zulüm ile dolu olanların yüzüne bunları vurmak suçsa suçluyuz.

“ÜYE SAYIMIZ TARİHİMİZ EN YÜKSEK RAKAMINA ULAŞTI”

Milletimiz umudunun yine AK Parti’de olduğunu her zaman gösteriyor. Üye sayımız 11 milyon 200 bini aşarak tarihimizin en yüksek rakamına ulaştı. Her yıl 1 milyon yeni üye hedefi ile milletimizle olan gönül bağımızı daha da ileriye taşımayı hedefliyoruz. Ben şimdi salona bakıyorum salonda çok heyecan görmüyorum. Eskiden Gümüşhane’nin salonları Burdur’un salonları sürekli olarak alkışlarla inlerdi. Isparta aynı şekilde alkışlarla inlerdi. Bunu her an görmek yaşamak arzusu içerisindeyiz.

Kaynak: Ş.V

İlgili Haberler