Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla yapılan yeni atamalar, Resmi Gazete’de yayımlandı

21.04.2021 14:24

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan Resmi Gazete'ye göre; Diyanet'e, Enerji Bakanlığına, Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne ve YÖK'e önemli atamalar yapıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla yapılan yeni atamalar, Resmi Gazete’de yayımlandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan Resmi Gazete’ye göre; Diyanet’e, Enerji Bakanlığına, Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne ve YÖK’e önemli atamalar yapıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yapılan yeni atamalar, Resmi Gazete’de yayımlandı.

BÜYÜKELÇİ MERKEZE ALINDI

Yayımlanan kararlara göre; Endonezya Cumhuriyeti Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Mahmut Erol Kılıç merkeze alındı.

DİYANET VE ENERJİ BAKANLIĞINA YENİ ATAMALAR

Diyanet İşleri Başkanlığında açık bulunan Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu üyeliğine Bayram Yılmaz, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığında açık bulunan Nükleer Enerji ve Uluslararası Projeler Genel Müdürlüğüne Afşın Burak Bostancı, Nükleer Düzenleme Kurulu üyeliğine Suat Ünal, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında açık bulunan İstanbul İl Müdürlüğüne ise Abdurrahman Aydın getirildi.

VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ VE KÜLTÜR BAKANLIĞINA ATAMALAR

Vakıflar Genel Müdürlüğünde açık bulunan İstanbul Vakıflar I. Bölge Müdürlüğüne Hayrullah Çelebi atandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığının Siirt İl Kültür ve Turizm Müdürü Alaaddin Aydın ile Van İl Kültür ve Turizm Müdürü Bilal Sönmez görevden alındı.

İKİ BAKAN DEĞİŞTİ, İKİ YENİ BAKANLIK KURULDU

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bölündü.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın kurulmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı kararnamesi Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna göre; Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevine Derya Yanık, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına Vedat Bilgin, Ticaret Bakanlığına Mehmet Muş atandı.

Bu kararlarla birlikte, Zehra Zümrüt Selçuk ve Ruhsar Pekcan görevlerinden alınmış oldu.

YENİ REKTÖR ATAMALARI

Bartın Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Orhan Uzun, Bayburt Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mutlu Türkmen, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Harun Çiftçi, Iğdır Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, İbn Haldun Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Atilla Arkan, İzmir Demokrasi Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Bedriye Tunçsiper atandı.

​​​​​​​Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Üyeliğine ise Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu seçildi.

Kaynak: Ş.V

İlgili Haberler