Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Asgari Ücret Açıklaması Geldi!

10.10.2022 16:47

Vatandaşlar için merak konusu olan yeni yıldaki asgari ücret zammı için Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan asgari ücret hakkında yeni açıklama geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Asgari Ücret Açıklaması Geldi!

Vatandaşlar için merak konusu olan yeni yıldaki asgari ücret zammı için Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan asgari ücret hakkında yeni açıklama geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Gençlik Vakfı 5. Olağan Genel Kurul ve 6. Gençlik Buluşması’na katılım sağladı. Erdoğan’ın etkinlikte yaptığı konuşma sonrası asgari ücret zammı detayları merak edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sinan Erdem Spor Salonu’nda düzenlenen törende konuştu. Gelişme ile birlikte yeni asgari ücretin oranı ve zammın ne zaman gerçekleşeceği de merak edildi. Erdoğan, asgari ücret hakkında konuşmada, “AK Parti iktidarı zulme rıza göstermez. Zulmedilmesini asla istemez. Derdimiz şu an itibariyle inşallah Aralık ayındaki yapılacak olan yeni değerlendirmelerle de asgari ücreti en uygun rakama çıkarmak.” dedi.

Asgari ücrete 2022 yılında iki defa zam uygulaması yapılmıştı. 2022 Ocak ayında yapılan % 50’lik zammın sonrasında Temmuz ayından tibaren geçerli olacak asgari ücret, brüt olarak 6 bin 471 TL, net olarak da 5 bin 500,35 TL olarak belirlenmişti.

Asgari ücret zammı için Aralık ayı beklenirken gelecek zam oranı da merak ediliyor. Son olarak Vergi Uzmanı Muhammet Bayram gelecek zam hakkında canlı yayında konuştu ve “5 bin 500 TL’lik asgari ücretin üstüne en az yüzde 40’lık artış bekliyoruz. 5 bin 500 liralık asgari ücret 7 bin 500 lira seviyesine gelir. Yüzde 35 artış olursa 7 bin 425 seviyesine gelir. Yüzde 30’luk artış olursa 7 bin 100 seviyesine gelir.” ifadelerini kullandı.

İlgili Haberler