Çiftçiye buğday ve arpa desteği geliyor!

21.07.2022 14:16

Resmi Gazete'de çiftçilere buğday ürünü için kilogram başına 1 TL, arpa ürünü için kilogram başına 0,50 TL olan 'TMO Alım Primi Desteği' ödenmesini öngören Cumhurbaşkanı Kararı yayınlandı.

Çiftçiye buğday ve arpa desteği geliyor!

Resmi Gazete’de çiftçilere buğday ürünü için kilogram başına 1 TL, arpa ürünü için kilogram başına 0,50 TL olan ‘TMO Alım Primi Desteği’ ödenmesini öngören Cumhurbaşkanı Kararı yayınlandı.

Resmi Gazete’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla bugün yayımlanan karara göre, 2022 yılında Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) kayıtlı olarak arpa ve buğday üretimi yapan çiftçilere destek verilecek.

Ürettikleri ürünlerini Toprak Mahsulleri Ofisi’ne (TMO) satan ve bu satışlarını alım satım belgesi ile belgelendiren çiftçilere buğday ürünü için kilogram başına 1 TL, arpa ürünü için kilogram başına 0,50 TL ‘TMO Alım Primi Desteği’ ödenecek.

2022 üretim yılı içerisinde ÇKS’de kayıtlı olan ve desteklenmeden yaralanmak isteyen çiftçilerin en geç 1 Eylül tarihine kadar ürünlerini TMO’ya satarak 16 Eylül tarihine kadar ÇKS’de kayıtlı oldukları müdürlüklere alım satım belgeleri ile müracaat etmeleri gerekiyor.

İlgili Haberler