Bombalı Saldırgan Yakalandı!

14.11.2022 11:51

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Beyoğlu İstiklal Caddesi'ndeki bombalı saldırıda 6 kişi hayatını kaybetti, 2'si ağır 81 kişi yaralanmasına sebep olan bombayı bırakan kişinin İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alındığını açıkladı.

Bombalı Saldırgan Yakalandı!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Beyoğlu İstiklal Caddesi’ndeki bombalı saldırıda 6 kişi hayatını kaybetti, 2’si ağır 81 kişi yaralanmasına sebep olan bombayı bırakan kişinin İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alındığını açıkladı.

İstanbul İstiklal Caddesi’nde, 13 Kasım saat 16.20’de meydana gelen ve bombanın neden olduğu belirtilen patlamada 6 kişi öldü, 2’si ağır 81 kişi yaralandı. Bombayı kadın teröristin bıraktığı belirlendi.

Son olarak DHA, patlamanın şüphelisi kadının caddede hızla uzaklaşırken güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerini paylaştı. Güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde 16.13’te bir kadın caddedeki banka çanta bırakıyor. Şüpheli kadın, çantayı koyduktan sonra uzaklaşıyor. Çanta bir süre bankta sahipsiz kalıyor. Birkaç dakika sonra ise patlama oluyor.

Öte yandan şüpheli kadının yakalandığı ve gözaltına alındığı anların görüntüleri de servis edildi. Kadının üzerinde mor bir sweatshirt olduğu görülürken; aramalarda da silah ve mermi ele geçirildi.

Patlamanın yaşandığı İstiklal Caddesi’nde açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Beyoğlu İstiklal Caddesi’ne bombayı bırakan kişinin İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alındığını belirtti. Beyoğlu’nda patlamaya ilişkin konuşan Soylu, saldırıyı PKK’nin düzenlediğini söyleyerek, “Eylemin talimatının Kobani’den geldiği, eylemi yapanın Afrin’den geçtiği konusunda bir değerlendirmemiz var. Biraz önce bombayı bırakan kişi İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alındı. Elde ettiğimiz bulgular çerçevesinde PKK/PYD terör örgütü.” dedi.

Katıldığı canlı yayında saldırı hakkındaki ayrıntıları açıklayan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, “Bir kadın bankta 45 dakika kadar oturuyor, kalktıktan bir süre sonra patlama oluyor” demişti. Bakan Bozdağ, “Şu anda o kadınla ilgili tüm veriler inceleniyor. Henüz ismi belli değil. Bütün kayıtlar takip ediliyor, birtakım arkadaşlarımız peşindeler.” ifadelerini kullanmıştı.

Bozdağ açıklamasının devamında şöyle konuşmuştu: “Bir terör eylemi olduğu değerlendiriliyor. Hangi terör örgütü olduğu yapılan araştırmalar sonucu belli olacak. Olay yerinde parçalar dışında kanaat getirecek bir veri yok. Bu olay nedeniyle pek çok asılsız haber sosyal medyada dolaşıyor. Sosyal medyada dolaşan asılsız haberlere itibar etmemeside büyük fayda var.” dedi.

Kaynak: ŞEHRİVAN

İlgili Haberler