Bitlis’te ot biçme kavgasında acı son!

11.06.2022 01:26

Bitlis'in Mutki ilçesine bağlı Küllüce Köyü’nde, ot biçme anlaşmazlığı nedeniyle çıkan silahlı kavgada, amca çocukları olduğu öğrenirken 3 kişi hayata veda etti.

Bitlis’te ot biçme kavgasında acı son!

Bitlis’in Mutki ilçesine bağlı Küllüce Köyü’nde, ot biçme anlaşmazlığı nedeniyle çıkan silahlı kavgada, amca çocukları olduğu öğrenirken 3 kişi hayata veda etti.

Olay, akşam saatlerinde ilçe merkezine yaklaşık 30 kilometre uzaklıkta bulunan Küllüce Köyü’nde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, aralarında ot biçme anlaşmazlığı olan Karataş ve Umaç aileleri arasında tartışma çıktı.

Kısa sürede büyüyen tartışma, silahlı kavgaya dönüştü. Olayda kurşunların isabet ettiği Meran ve Naif olay yerinde hayatını kaybederken, Özmen Karataş ise ağır yaralandı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda sağlık ve jandarma ekibi sevk edildi.

Durumu ağır olan Özmen Karataş da kaldırıldığı Bitlis Devlet Hastanesi’nde doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı. Yaşamını yitiren 3 kişinin amca çocukları olduğu öğrenildi. Jandarma ekipleri hastanede ve köyde geniş güvenlik önlemi alırken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı. 

İlgili Haberler