Birçok ilde valiler değişti!

12.05.2022 16:23

Resmi Gazete’de bugün yayınlanan Valiler Kararnamesi ile birlikte bazı illerin valileri değişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzası ile yayınlanan kararname ile 9 ilin Valisi görevden alındı, 20 ilde de Vali değişikliği yapıldı.

Birçok ilde valiler değişti!

Resmi Gazete’de bugün yayınlanan Valiler Kararnamesi ile birlikte bazı illerin valileri değişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzası ile yayınlanan kararname ile 9 ilin Valisi görevden alındı, 20 ilde de Vali değişikliği yapıldı.

Bugün tarihli Resmi Gazete’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzası ile yayınlanan 31833 sayılı Valiler Kararnamesi ile birlikte çok sayıda ilin valisi değişti. 10 il Valisi görevden alındı. Toplamda 20 ilin Valisi değişirken vatandaşlar ise Hangi illerin valileri değişti sorusuna yanıt aramaya başladı.

12 Mayıs tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile resmi gazetede yayınlanan valiler atama kararnamesine göre 10 ilin Valisi görevden alındı 20 ilin valisi değişti. Valilik görevinden alınan 9 isim Vali Mülkiye başmüfettişliği ne atanırken bir vali ise Teftiş Kurulu başkanlık görevine getirildi. Görevden alınan maddelerin yerine yeni isimler atandı.

12 Mayıs 2022 görevden alınan valiler; Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu, Karaman Valisi Mehmet Alpaslan, Işık Uşak Valisi Funda Kocabıyık, Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Bartın Valisi Sinan Güner, Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, Bolu Valisi Ahmet Ümit, Kırşehir Valisi İbrahim Akın olarak açıklandı.

12 Mayıs 2022 görev yeri değişen valiler, Edirne Valisi Ekrem Canalp, Batman Valiliği Mersin Valisi Ali İhsan Su, Diyarbakır Valiliği Malatya Valisi Aydın Baruş, Isparta Valiliği Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, Kayseri Valiliği Batman Valisi Hulusi Şahin, Malatya Valiliği Şırnak Valisi Ali Hamza Pehlivan, Mersin Valiliği Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Sivas Valiliği Sivas Valisi Salih Ayhan, Şanlıurfa Valiliği Kırklareli Valisi Osman Bilgin, Şırnak Valiliği Tokat Valisi Ozan Balcı Van Valiliği olarak açıklandı.

12 Mayıs 2022 yeni Valilik görevine atananlar Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Kübra Güran Yiğitbaşı, Afyonkarahisar Valiliği’ne İller İdaresi Genel Müdür Yardımcısı Nurtaç Arslan Bartın Valiliği’ne, Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdür Vekili Erkan Kılıç Bolu Valiliği’ne, İller İdaresi Genel Müdürü Hüseyin Kürşat Kırbıyık Edirne Valiliği’ne, Mülkiye Müffettişi Tuncay Akkoyun Karaman Valiliği’ne, Çankaya Kaymakamı Hüdayar Mete Buhara Kırşehir Valiliği’ne, Mülkiye Başmüfettişi Birol Ekici Kırklareli Valiliği’ne, Kağıthane Kaymakamı Mustafa Koç Niğde Valiliği’ne, Gaziosmanpaşa Kaymakamı Numan Hatipoğlu Tokat Valiliği’ne, Teftiş Kurulu Başkanı Turan Ergün ise Uşak Valiliği’ne atandı.

Kaynak: ŞEHRİVAN

İlgili Haberler