DOLAR 31,0345 0.09%
EURO 33,7859 0.59%
ALTIN 2.026,320,42
BITCOIN 16086990,65%
Ağrı

HAFİF KAR YAĞIŞLI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Başkan Sayan’a Bir Destekte Akit Gazetesinden

Başkan Sayan’a Bir Destekte Akit Gazetesinden

ABONE OL
15:53 | 19 Mayıs 2019 15:53
Başkan Sayan’a Bir Destekte Akit Gazetesinden
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Orta Doğu Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkanı Nihat Aydın’ın,”Ağrı Seçimi Taşıma Oylarla Alındı” Diyerek, Başkan Savcı Sayan’a  Çirkin Bir İftirada Bulanan CHP’li Barış Yarkadaş’ı  Kınama Yazısı, Başkan Savcı Sayan’a Destek Olarak Akit Gazetesinde Yer Aldı

”Başkan Savcı Sayan bu seçimi kendi alın teriyle kazanmıştır ve ”O”  makam kendisine anasının ak sütü gibi helaldir.”

Akit Gazetesinin gösterdiği bu hassasiyete teşekkür ederiz, kimse unutmasın ki ”Başkan Savcı Sayan bu seçimi kendi alın teriyle kazanmıştır ve ”O”  makam kendisine anasının ak sütü gibi helaldir.” Ağrı halkının gösterdiği teveccühe buradan bir kez daha teşekkür ederiz.

Savcı Sayan’dan çok sert tepki: Bunlar kudurmuş! Anırın ki FETÖ sırtınıza bir semer daha vursunhttps://m.yeniakit.com.tr/haber/savci-sayandan-cok-sert-tepki-bunlar-kudurmus-anirin-ki-feto-sirtiniza-bir-semer-daha-vursun-761303.html

 Akit Gazetesinin Manşetinde, ”Başkan Sayan’a İftira Atan Yarkadaş’ı” Kınama Haberimiz

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, Habertürk’te “Ağrı seçimi taşıma oylarla alındı.” iddiasında bulunan CHP’li Barış Yarkadaş’a çok sert tepki göstermişti. CHP’li Yarkadaş’a tepkisini, “İspatlasın belediye başkanlığını aynı gün bırakırım, ispatlayamazsa anırsın başka bir şey istemiyorum.” İfadeleriyle dile getiren Savcı Sayan, tepkisini bugün de arttırarak sürdürdü:

“Ağrı’da seçimi kaybeden HDP hiçbir itirazda bulunmuyor. 20 Puan fark var. Ama CHP taşıma oy diyor…Yalanla algı oluşturmaya çalışıyorlar. İstanbul’da da aynı şeyleri yapıyorlar. Bunlar kudurmuş. Haydi ispatlayın. Yoksa anırın. Anırın ki FETÖ sırtınıza bir semer daha vursun.”

Ağrı’dan Yarkadaş Büyük Tepki

Öte yandan, CHP’li Barış Yarkadaş’ın “Ağrı Seçimi Taşıma Oylarla Alındı!” şeklindeki iddiasına Ağrı medyasından da büyük tepki var.

Tepkisini “Başkan Sayan, alnının teriyle kazandığı belediye başkanlığına laf söylemek kimsenin haddine düşmedi!” cümlesiyle dile getiren Ağrı Hürses’te yazan Nihat Aydın, şöyle devam etti:

“Başkan Sayan’ın Ağrı Belediye Başkanlığını kazanması bazı çevrelerinin içine öyle oturmuş ki, seçim döneminde başlattıkları iftiralarının, yalanlarının, karalamalarının bir işe yaramadığını gördükten sonra, bugün yine o çirkefliklerini ortaya dökmeye başladılar.”

Sayan Zincirleri Kırdı!

“Ağrılı hemşerilerimizin büyük teveccühü ile seçimleri kazanan Başkan Sayan kırılmaz denilen tüm zincirleri kırdı, 120 gün boyunca tek tek, ev ev, kapı kapı esnafları ve STK’ları dolaşarak günde 2-3 saat uyku ile halkımızın arasına karıştı, yılmadı, yorulmadı, usanmadı çünkü Ağrı’nın sancılarını çok çok iyi biliyordu, O Ağrının bir evladı olarak, Ağrı’nın bugüne kadar haklarının yenildiğini çok iyi biliyordu, Ağrı’nın aşa, ekmeğe, işe, sevgiye, şefkate ihtiyacı olduğunu biliyordu.” diyen Aydın şöyle devam etti:

“İftiracı Barış Yarkadaş!”

“Ağrılı oylarını Sayan’ın kişiliğine, duruşuna açık sözlülüğüne, şeffaflığına ve kendisine inandıkları için vermiştir, Başkan Sayan yüzde %55,57 oy oranıyla başkan seçilerek yıllar sonra Ağrı’da tek başına büyük bir zafere imza atarak rol model olmuştur. Başkan Sayan’ı çekemeyen, İftiracı, CHP li Barış Yarkadaş çıktığı bir televizyon programında,bu seçimin taşıma oylarla kazanıldığı yalanını ortaya atmıştır.

“Yarkadaş!!! Siz hiç Ağrı’yı gördünüz mü?”

Aydın CHP’li Barış Yarkadaş’a tepki yüklü ifadelerini şöyle devam ettirdi:

“Siz Ağrı halkını tanıyor musunuz?

Buranın halkı sizin gibi yalancı, iftiracı, kalleş değildir ve sizin gibilere asla prim vermezler, onlar dürüstlüğüne, samimiyetine, şeffaflığına inandıkları, güvendikleri ”SAVCI SAYAN’I BAŞKAN SEÇTİLER” sizin gibi yalancılar kendi içlerinizde o pis, çirkef iftiralarınız içinde boğulurken bizler burada Başkan Sayan’a her zaman tam destek vererek, Ağrı’nın değişecek yeni çehresi ve alacağımız hizmetlerin tadını çıkarmanın yanı sıra, yepyeni bir Ağrı ile sizlerin suratına o pis, çirkef sözlerinizi gerisin geri yapıştıracağız bundan emin olun. Bu yalanlarınızı, iftiralarınızı şiddetle kınıyorum.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.