Başkan Savcı Sayan’ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

22.04.2020 15:53

Başkan Savcı Sayan’ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan Türkiye Büyük Millet Meclisi´nin kuruluşunun 100. yıl dönümü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Belediye Başkanı Savcı Sayan, “İstiklal mücadelemizin sürdürüldüğü en zorlu günlerde Türkiye Büyük Millet Meclisimiz kuruldu. Yüce meclisin kurulduğu gün ise Mustafa Kemal Atatürk tarafından geleceğimizin teminatı çocuklarımıza bir bayram olarak armağan edildi. İşte bu hediye, evlatlarımızın istikbalimiz de ki müstesna yerinin en somut göstergesidir.

Çocuklarımız, ülkemizi parlayan geleceğe taşıyacak birer yıldız, birer umut kaynağıdır. Evlatlarımızın, kalpleri vatan ve millet sevgisiyle dolu, ülkemizi hep bir adım ileriye taşıyacak nitelikte,
görev ve sorumluluklarına yürekten bağlı bireyler olarak yetişmesi ise bizim en büyük temennimizdir.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını ‘Ülkemin Renkleri Ülkemin Çocukları’ projesi kapsamında 81 ildeki çocuklarımızla birlikte Ağrı’mız da 3 günlük dolu dolu bir şenlikle kutlamayı planlamıştık.

Tüm hazırlıklarını tamamladığımız projemizi Koronavirüs tedbirleri kapsamında ertelemek zorunda kaldık.
Projemizi Allah’ın izniyle önümüzdeki sene ilk gün ki heyecanla hep birlikte kutlayacağız.

Kötü günleri geride bırakarak geleceğimizin mirası çocuklarımızın bu anlamlı gününü en güzel şekilde kutlayacağız.
Dünyanın dört bir yanında istikbalimizi parlayan gözleriyle aydınlatan çocuklarımızı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında sevgiyle kucaklıyor, gözlerinden öpüyorum.” dedi.

İlgili Haberler