Baro seçimleri ertelendi!

08.10.2022 15:33

Yeterli çoğunluk sağlanamadığı için İstanbul 2 Nolu Baro Genel Kurulu 15-16 Ekim tarihine ertelendi.

Baro seçimleri ertelendi!

Yeterli çoğunluk sağlanamadığı için İstanbul 2 Nolu Baro Genel Kurulu 15-16 Ekim tarihine ertelendi.

Baronun mevcut başkanı Avukat Yasin Şamlı geçtiğimiz günlerde yeniden baro başkanlığına aday olduğunu açıklamıştı. Stajyer avukatlarla birlikte 3 bin 115 üyesi olan İstanbul 2 Nolu Baro Genel Kurulu, yeterli çoğunluk sağlanamadığı için 15-16 Ekim tarihine ertelendi. 2 Nolu Baro Başkanı Avukat Yasin Şamlı genel kurul ile ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Mevcut başkan ve başkan adayı olan avukat Yasin Şamlı, “İstanbul 2 Nolu Baro olarak 8-9 Ekim’de eğer nisap sağlanamazsa 15-16 Ekim’de 2. Olağan Genel Kurulumuzu yapmak üzere karar aldık. Tehamül gereği birinci toplantıda nisap genellikle sağlanamıyor. Nisap dediğimiz oy kullanacak üyelerimizin yarıdan bir fazlasının gelmesi gerekiyor. Bütün seçimler gelenek haline geldiği için ikinci genel kurulda yapılıyor. Bugünde öyle oldu. Nisap sağlanamadığı için tutanağımızı tutuk. İnşallah genel kurulumuzu 15-16 Ekim tarihlerinde gerçekleştireceğiz.

Şu anda baroda oy kullanabilecek listedeki avukat sayımız 2 bin 558 üyemiz oy kullanabilecek. Toplam üye sayımız ise stajyerlerimiz ile birlikte 3 bin 115. Şu ana kadar başka başkan adayımız olmadı. Ama her an aday çıkma ihtimali olabilir.” dedi.

Kaynak: G.G

İlgili Haberler