Bankalardan vatandaşa 0.99 oranında konut kredisi!

25.05.2022 15:17

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamasının ardından Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası bugün itibarıyla 0.99 ve 0.89 oranla konut kredisi vermeye başladığını duyurdu.

Bankalardan vatandaşa 0.99 oranında konut kredisi!

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamasının ardından Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası bugün itibarıyla 0.99 ve 0.89 oranla konut kredisi vermeye başladığını duyurdu.

Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ilk kez konut alacak vatandaşlara 0.89 ve 0.99 oranla konut kredisi verileceğine ilişkin açıklamalarının ardından kamu bankaları harekete geçti. Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası, ilk defa konut alacak müşterilerine bugün itibariyle 0.89 ve 0.99 orandan kredi vermeye başladı.

Edinilen bilgilere göre, ‘İlk Evim Konut Finansmanı Paketi’ kapsamında 0.99 orandan kredi çekmek isteyen vatandaşların daha önce hiç konut almamış olması ve ikametlerinde daha önce konut almış birisinin bulunmaması gerekiyor.

Kredi, 2 milyon TL değerine kadar sıfır (Birinci el) konutlara veriliyor ve konut değeri bankaların ekspertiz raporuyla tespit ediliyor. Krediye başvuran şahısların üzerinde hisseli taşınmaz kaydı olabiliyor, ilgili kredi yalnızca 1 kez kullanılabiliyor ve 120 aya kadar vade yapılabiliyor.

0.89 orandan krediyi kapsayan Genişletilmiş Konut Finansman Paketi’nde ise konut değerinin asgari %50’sini karşılayacak düzeyde döviz veya altın bulunduran ve bunları Merkez Bankası’nda bozduran vatandaşlar yararlanabilecek.

 

Kaynak: G.G

İlgili Haberler