Bakan Soylu; Dünya Devi NİKE, Neden Ağrı’ya 10 Bin Kişilik Yatırım Yapıyor?

07.06.2019 11:35

Bakan Soylu; Dünya Devi  NİKE, Neden Ağrı’ya 10 Bin Kişilik Yatırım Yapıyor?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Esenlerde  yaptığı bir bayramlaşma programında halka hitap etti.

Soylu, geçmiş dönemde yaşananlara değinirken, bugün Ağrı’daki  huzuru da değerlendirdi, Bakan Soylu; dünya devi NİKE’ın Ağrı’ya yağacağı 10 kişilik tekstil kent yatırım nedenlerinin altını çizdi.

Konuşmasına vatandaşların Ramazan Bayramı’nı tebrik ederek başlayan Soylu, bu milletin geçmiş dönemlerde yaşadıklarını bir daha yaşamaması için güçlü olunması gerektiğini dile getirerek, Türkiye’nin hep zayıf olmasının istendiğini kaydetti.
Darbe dönemleri, 28 Şubat, Gezi olayları, 15 Temmuz gibi süreçlere de değinen Soylu, şu anda dağlardaki terörist sayısının 700’ün altına düştüğünü söyledi.
Son 2 günde sadece Ağrı’da ve Lice’de 7 teröristin etkisiz hale getirildiğini aktaran Soylu, “Bugün eğer nefes aldırmayan bir tablomuz var, insansız hava araçlarını, ATAK helikopterlerini, füzelerimizi kendimiz yapabiliyorsak bu Tayyip Erdoğan’ın iktidara geldiğinden bugüne kadar yaptığı tercihlerle doğru orantılıdır. Eğer onları yapmasaydı, eğer bu adımları atıp bu alanlara yatırım yapmasaydık bizle çelik çomağın oynandığı gibi oynarlardı. Geçmişte bizle öyle oynadılar.” diye konuştu.
Soylu, Türkiye’ye gelen turist sayısına ilişkin de bilgi vererek, Ağrı’da dünyanın en büyük şirketlerinden birisi olan NİKE’ın, toplamda 10 bin kişilik bir tekstil şehri kurduğunu vurgulayıp, “Terör olsaydı bunların hiçbiri olmazdı. Terör olsaydı oraya kimse adım atmazdı.

İlgili Haberler