Bakan Koca’dan önemli açıklamalar geldi

20.10.2021 23:14

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bugün akşam saatlerinde bir araya Bilim Kurulu üyeleri ile bir araya geldi. Toplantının ana gündem maddelerinden biri günlük vaka ve vefat sayıları oldu. Bilim Kurulu Toplantısı sona ererken, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca toplantının ardından yazılı açıklamada bulundu.

Bakan Koca’dan önemli açıklamalar geldi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bugün akşam saatlerinde bir araya Bilim Kurulu üyeleri ile bir araya geldi. Toplantının ana gündem maddelerinden biri günlük vaka ve vefat sayıları oldu. Yüz yüzü eğitim süreci de yine Bilim Kurulu’nun görüştüğü önemli konuların başında geldi. Vatandaşlar da toplantı sonunda yeni tedbirlerin gelip gelmeyeceğini merak etti. Bilim Kurulu Toplantısı sona ererken, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca toplantının ardından yazılı açıklamada bulundu.

 

Bilim Kurulu Toplantısı sona ererken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca toplantının ardından yaptığı yazılı açıklamada yerli aşı TURKOVAC çağrısında bulundu. Bakan Koca vatandaşların TURKOVAC aşısı için gönüllü olmasını istedi. Bakan Koca gençlere de seslenerek, “sorumlu davranarak evlerinize, sevdiklerinize, büyüklerinize virüs taşımamak için tedbirlere uymalı ve en kısa sürede tam aşılı hale gelmelisiniz. Gençler, sizleri mücadelede ön safa davet ediyorum.” İfadelerini kullandı.

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın sosyal medya üzerinden paylaştığı yazılı açıklamasının devamı şu şekilde;

 

Kaynak: SABAH

İlgili Haberler