ASTOP EĞİTİME HİZMET ÖDÜLÜ İYİLİK ELÇİSİ CAFER CANŞİ’YE VERİLDİ

27.09.2020 16:37

ASTOP EĞİTİME HİZMET ÖDÜLÜ İYİLİK ELÇİSİ CAFER CANŞİ’YE VERİLDİ

Ağrı’da, öğretmenler ile hayırseverler arasında köprü görevi görerek yardımların ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaşmasını sağlayarak köy çocuklarını tabletle tanıştıran Cafer Canşi’ye Ağrı Sivil Toplum Platformundan “Eğitime Hizmet Ödülü” verildi.

Ağrılı Cafer Canşi, hayırseverlerin de desteğiyle temin ettiği tabletleri, en uzak köylerdeki ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırarak onların yüzünü güldürmüş, bu çalışma tüm ulusal kanallarda yer almıştı.

Ağrı Sivil Toplum Platformu, “Köy Okulları Yardım Projesi” isimli çalışmayı 2020 yılının “Eğitime Hizmet Ödülü” olarak değerlendirerek, Canşi’yi paket ile ödüllendirdi.

Astop Başkanı Av.Mehmet Salih Aydın, Daskef Başkanı Kenan Çetin ve ASKF Başkanı Erkan Kösedağ’ın ziyaret ettiği Cafer Canşi “ İlimizde köylerde yaşayan engelli, yetim, ihtiyaç sahibi ve başarılı öğrencilerin uzaktan eğitim ile teknolojiden mahrum kalmamaları için sosyal medyadan tablet kampanyası başlatmıştım. Hayırseverlerden temin ettiğimiz 34 tableti köy çocuklarına ulaştırdık. Hedefimiz 100 tablet ve şu ana kadar 34 tablet hediye ettik. Herkesi projemize destek olmaya bekliyoruz. Ağrı’da ki STK’lara teşekkür ediyorum. Benim için çok anlamlı bir plaket oldu” dedi.

ASTOP Başkanı Av.Mehmet Salih Aydın ise “ Güzel çalışmalar yapan iyi yürekli insanları ödüllendirmek, onları çalışmalarında teşvik etmek çok önemli bir olay. Platform olarak toplumun her kesiminden insanlarımızı ilgilendiren bir çalışma yaptık. İyi ve güzel örnekleri ödüllendirmek istiyoruz. Cafer Canşi’de Eğitime Destek Ödülüne layık görülen bir isim oldu. Kendisini tebrik ediyor, çalışmalarında yanında olduğumuzu bildirmek istiyorum” dedi.-AĞRI

İlgili Haberler