Almanya’da Irkçı Terör Saldırısında Hayatını Kaybeden Gurbetçi Gültekin’nin Cenazesi Ağrı’da Toprağa Verildi

25.02.2020 23:24

Almanya’da Irkçı Terör Saldırısında Hayatını Kaybeden Gurbetçi Gültekin’nin Cenazesi Ağrı’da Toprağa Verildi

AĞRI- Almanya’nın Hanau kentinde gerçekleşen ırkçı terör saldırısında hayatını kaybeden Gökhan Gültekin’nin cenazesi memleketi Ağrı’nın Eleşkirt ilçesi Tahir beldesinde gözyaşları ve ağıtlar eşliğinde toprağa verildi.

Almanya’da düzenlenen ve çok sayıda vatandaşımızın katıldığı  cenaze töreninin ardından Gültekin’in Türk bayrağına sarılı cenazesi, uçakla gönderildiği İstanbul Havalimanı’ndan, aktarmayla Ağrı Ahmed_i Hani Havalimanı’na ulaştırıldı.

Ağrı, Ahmed_i Hani Havalimanında cenazeyi karşılamak için çok sayıda vatandaşlarımız hazır bulundu, burada  bir grup vatandaş, “İnancımız ve insanlığımız gereği, ırkçılığı lanetliyoruz” pankartını açtı.

Cenaze nakil aracına alınan Gültekin’in cenazesi, akşam saatlerinde Eleşkirt ilçesi Tahir beldesindeki baba evine getirildi.

Belde meydanında kılınan namazının ardından, cenaze ağıtlar ve gözyaşlarıyla toprağa verildi.

Törene, anne Hüsniye ve baba Behçet Gültekin’in yanı sıra Ağrı Valisi Süleyman Elban, AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi, İl Jandarma Komutanı Cemil Lütfi Özkul, Belediye Başkanı Savcı Sayan, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Turgut, İl Emniyet Müdürü Nihat Özen, AK Parti İl Başkanı Abbas Aydın ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Sayan, törenin ardından yaptığı açıklamada, ırkçı saldırıyı kınadığını belirterek, “Almanya halkı bundan sorumlu değildir ancak devlet yetkilileri daha hassas davranmalıdır.” dedi.-AĞRI

 

 

 

 

 

İlgili Haberler