AK Parti’de 27 başkana evet denildi!

17.01.2023 15:32

AK Parti, 2023 seçimlerinin yaklaşmasıyla birlikte 4 kişilik bir tepe komisyonu kurarak, aday istifalarından listelerin hazırlanmasına kadar süreci özel bir algoritma ile yürütecek. Komisyon, bütün bölgeleri ve illeri detaylıca inceliyor. 27'ye yakın il başkanına da istifa et telefonu açarak yeşil ışık yakıldığı öğrenildi.

AK Parti’de 27 başkana evet denildi!

AK Parti, 2023 seçimlerinin yaklaşmasıyla birlikte 4 kişilik bir tepe komisyonu kurarak, aday istifalarından listelerin hazırlanmasına kadar süreci özel bir algoritma ile yürütecek. Komisyon, bütün bölgeleri ve illeri detaylıca inceliyor. 27’ye yakın il başkanına da istifa et telefonu açarak yeşil ışık yakıldığı öğrenildi.

2023 seçimleri için 4 kişilik tepe komisyonu kuran AK Parti, aday istifalarından listelerin hazırlanmasına kadar süreci özel bir algoritma ile yürütecek. Algoritmanın teşkilata dönük adaylık istifaları başlığında ise yol haritası çizildi. Teşkilat 7 bölgeye bölünerek özel gruplar oluşturuldu. Bölge bölge illeri mercek altına alan heyet, vize verilen isme istifa et telefonu açıyor. 27’ye yakın il başkanının bu şekilde istifasına yeşil ışık yakıldığı öğrenildi. AK Parti Genel Merkezi 10 Şubat’a kadar bu süreci bitirmek istiyor.

Milletvekili aday listelerine yönelik teşkilattan ve yerel yönetimlerden dahil edilecek isimler bu şekilde belirlenirken algoritma çerçevesinde listelere takviye çalışmaları da yapılıyor. Bu kapsamda gönülleri kazanmış, partiye gönül vermiş, vatandaşın problemlerini yakından takip eden, ülke gündemini iyi okuyabilen tecrübe sahibi kişiler de tespit edilerek yakın markaja alınıyor. Söz konusu isimlere lokal anketler, parti içi istişareler sonucunda adaylık yolunun açılabileceği belirtiliyor.

İlgili Haberler