AK Parti İl Başkanı istifa etti!

03.05.2022 15:18

AK Parti Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun, partideki görevinden istifa ettiğini duyurdu.

AK Parti İl Başkanı istifa etti!

AK Parti Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun, partideki görevinden istifa ettiğini duyurdu.

AKP Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun, partisinin İl Teşkilatı bayramlaşma programında pandemi süreci ile yorulduklarını belirterek ve 2023 seçimlerine ‘daha enerjik’ bir başkan ile gidilmesinin uygun olacağını düşündüğünü söyleyerek istifa ettiğini duyurdu.

Ceyhun, istifa konuşmasında, “Cumhurbaşkanımızın takdirleri ile başladığımız görevimize 2.5 senedir dava ruhu ve adalet ekseninde, küçük hesaplara gereksiz polemiklere girmeden hizmet ve gönüllere girme odaklı bir yönetim anlayışı uygulayarak devam ettik. Açıkçası niyetimiz bir dönem yapıp görevi devretmekti. Pandemi ve sonrasındaki süreç hepimizi yordu. 2023’e daha enerjik yeni bir başkan ve yönetimi ile gidilmesinin daha uygun olduğunu düşündüm. 2 buçuk sene boyunca ailemize ve özel işlerimize de zaman ayıramadık. Çünkü siyaset 24 saatlik bir iş. Bu nedenlerle genel merkezimizden görevden affımı talep ettim, onlar da anlayışla karşıladılar.

Bu bir bayrak yarışı, makamlar geçici. Baki olan davamız. Böyle onurlu bir göreve bizleri layık gören Cumhurbaşkanımıza, Genel Merkez teşkilatlarımıza gönülden teşekkür ediyorum. Haklarınızı helal edin. Saygılar sunuyorum.” dedi.

Kaynak: G.G

İlgili Haberler