DOLAR 30,9865 0.24%
EURO 33,4889 0.11%
ALTIN 2.019,700,40
BITCOIN 1578962-2,23%
Ağrı

HAFİF KAR YAĞIŞLI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki; Ağrı’da Huzur var

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki; Ağrı’da Huzur var

ABONE OL
22:38 | 19 Temmuz 2019 22:38
Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki; Ağrı’da Huzur var
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki ve beraberindeki üst düzey heyetle birlikte bugün Cuma namazından sonra Cumhuriyet Caddesinde yaptığı esnaf ziyaretlerinde vatandaşların kendisine ve heyete yakın ilgi gösterdiği görüldü.
Başkan Sayan’la birlikte Ağrı caddelerinde huzur içinde vatandaşların arasında gezen Özhaseki,kendisiyle görüşen ve fotoğraf çektirmek için vatandaşların birbiriyle yarıştıkları görüldü.

Sabah saatlerinde belediye binasında gazetecilerle yapılan toplantıda Özhaseki; Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan’ı başkanlığından dolayı kutlamak ve yapacağı çalışmalarla ilgili değerlendirmelerde bulunmak üzere kente geldiklerini söyledi.

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı olarak gerek kurumsal gerekse şahsi tecrübeleriyle Ağrı sevdalısı Başkan Sayan’ın yanında olduklarını ifade eden Özhaseki, şöyle konuştu:
“AK Parti Yerel Yönetimler Birimi olarak tecrübeli arkadaşlarımızla ve belediye başkanlarımızla burada bir günlük Ağrı çalışması yaptık. Önce Ağrı’yı gezerek tanımaya çalıştık, sonrasında verilen brifingleri aldık ve belediyeci arkadaşlarımızın Ağrı hakkında söylediklerini dinledik. Değerli başkanımız ve ekibinin, önümüzdeki 5 yıl için Ağrı’ya yapabilecekleri projeleri gözden geçirdik. Bir taraftan bu projelerin doğru olup olmadığını, Ağrı için hangilerinin daha faydalı olduğunu, sonra bunların projelendirme safhasında ne gibi bir yol izleneceğini, yapım safhasında özellikle finans sorununu nasıl çözecekleri hususunda da ciddi bir çalıştay yaptık.”
“Belediyecilik kolay değil, zor bir iş”
Özhaseki, toplantılarda değişik illerden gelen belediye başkanları, milletvekili ve belediyeciliği bilen ekibin, Ağrı hususunda fikirlerini beyan ettiğini belirterek, yerel yönetimlerin zorluklarından bahsetti.
Özhaseki, şunları kaydetti:
“Belediyecilik kolay değil, zor bir iş. Herkes her şeyi sizden bekler. Bir taraftan vatandaş en basit sorunu da, bir taraftan da Ağrı’nın kalkınmasını beklerler. Başkanın üzerine yüklenmiş epeyce işten de başkanın başarılı olması lazım. Onun izleyeceği yolu ve tavrı biz anlatmaya çalıştık. O projelerden bazılarını her birimiz üstlenerek önümüzdeki süreçte takip edeceğiz. Raylı sistemler, şehir içerisindeki ulaşımla ilgili nasıl bir çalışma yapılacağını eski ekibimle birlikte çalışacağız ve ekibimiz buraya göndereceğim. Kimi arkadaşlarımız kentsel dönüşümle ilgili, kimi arkadaşlarımız da imar planıyla ilgili görev üstlendiler. Bunları çalışıp önümüzdeki günlerde Savcı beye teslim edeceğiz. İnşallah çalışmamız Ağrı iline faydalı olur.”

Başkan Sayan,Özhaseki ve ekibini Ağrı’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu dile getirdi, misafirlerine hediye ve plaketler takdim etti.

    

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.