Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Yeni Öğrencilerini Bekliyor

25.07.2019 23:37

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Yeni Öğrencilerini Bekliyor

Üniversite tercih işlemlerinin başlamasıyla birlikte Üniversitemiz tarafından Ağrı ve Erzurum şehir merkezlerinde kurulan tercih danışma noktalarıyla öğrencilere ve velilere rehberlik hizmeti veriliyor. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği tercih danışma noktalarımızda görevli personellerimiz tarafından adaylara tercih danışmanlığı ile fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokullarımızın tanıtımları yapılıyor.

Rektörümüz Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT, ilk kez geçen yıl hayata geçirilen tercih danışma noktası uygulamasından olumlu dönüşler aldıklarını belirtirken, uygulamayı bu yıl da tekrarlayarak gençlerimizin bölüm seçimlerine yardımcı olmaya çalıştıklarını söyledi.

Sivil Havacılık Meslek Yüksekokulumuzun Sivil Hava İşletmeciliği, Eleşkirt Meslek Yüksekokulumuzun Laborant ve Veteriner Sağlık, Doğubayazıt Ahmed-i Hani Meslek Yüksekokulumuzum Yapı Denetim, Et ve Ürünleri Teknolojisi, Dış Ticaret ve Patnos Meslek Yüksekokulumuzun Bilgisayar, İnşaat Teknolojisi, Mimari Restorasyon programlarının 2019-2020 eğitim öğretim yılı itibariyle ilk kez öğrenci alacağının altını çizen Rektörümüz Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi ailemize yeni gençlerimizi beklediklerini söyledi.

 

İlgili Haberler