DOLAR 32,3607 0.17%
EURO 34,4602 -0.71%
ALTIN 2.437,27-0,95
BITCOIN 2072464-5,42%
Ağrı
15°

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

AİÇÜ’lü ”Yabancı Uyruklu Öğrencilerden Evde Kalın Çağrısı” Yaptı

AİÇÜ’lü ”Yabancı Uyruklu Öğrencilerden Evde Kalın Çağrısı” Yaptı

ABONE OL
13:34 | 23 Nisan 2020 13:34
AİÇÜ’lü ”Yabancı Uyruklu Öğrencilerden Evde Kalın Çağrısı” Yaptı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nde (AİÇÜ) öğrenim gören farklı ülkelerden yabancı uyruklu öğrenciler, dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs (COVID-19) Pandemi sürecinde izolasyon ve sosyal temasın önemine dikkat çekmek için kendi dillerinde “Evde kalın” mesajı verdi.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından geçtiğimiz 16 Mart’ta ara verilen eğitime, 23 Mart’tan itibaren Uzaktan Eğitim sistemi ile kaldığı yerden devam edilmeye başlandı. Ülkemizde de etkisini gösteren Pandemi sürecinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin KOCA, YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta SARAÇ hocamız ve AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT tarafından yapılan uyarılarla öğrencilerimiz, evde kalmaya ve sosyal teması azaltmaya teşvik edildi.

Ülkemizin virüsle mücadelede gösterdiği kararlı tutum ve başarıdan etkilenen AİÇÜ’de farklı bölüm ve programlarda öğrenim gören Türkmenistan, Azerbaycan, Bulgaristan, Burundi, Çin, Endonezya, Gürcistan, İran, Kırgızistan, Malezya, Mısır, Nijerya, Özbekistan, Somali, Almanya, Suriye ve Tacikistanlı öğrenciler, cep telefonları ile çektikleri videolarda sağlıklı yaşam için evde kalmanın önemini kendi dillerinde anlattı.

Öğrenciler, Dünyayı etkisi altına alan Pandemi süresince, gerekmedikçe evden çıkmayarak izolasyonun ve sosyal temasın korunmasına dikkat edilmesi durumunda COVID-19’a karşı başarılı olunabileceğini, bu süreçte dersleri uzaktan eğitimle takip etmenin herkesin yararına olacağını söyleyerek “Evde kalalım sağlıkla eğitim alalım” sloganı ile mesajlarını verdi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.