AİÇÜ’de “Sosyal Medya’nın Obezite Üzerine Etkileri” Konferansı Düzenlendi

13.12.2019 11:01

AİÇÜ’de “Sosyal Medya’nın Obezite Üzerine Etkileri” Konferansı Düzenlendi

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesinde (AİÇÜ) “Sosyal Medya’nın Obezite Üzerine Etkileri” konulu konferans gerçekleştirildi.

AİÇÜ Nezehat Çeçen Konferans Salonu’nda düzenlenen, Uzman Diyetisyen Didem Kanca ÜSTAY ile Diyetisyen Nur Pınar DOĞAN’ın konuşmacı olarak katıldığı konferansa, AİÇÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Önder ŞİMŞEK, akademisyenler, idari personel ile öğrenciler katıldı.

Programın açılışında konuşan Sağlık Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Veysal ÇOMAKLI, teknolojinin insan hayatını kolaylaştırdığını, buna karşın teknolojik nimetlerin doğru ve bilinçli kullanılmadığı takdirde başta sağlık olmak üzere birçok olumsuzluğu beraberinde getirdiğini söyledi.

Konferansta Uzman Diyetisyen ÜSTAY ile Diyetisyen DOĞAN, ünlü insanların, bilimsel olarak kanıtlanmış hiçbir faydası olmayan ürün ve yiyecekleri, bireylerin sağlığına uzun veya kısa vadede verebileceği zararları gözetmeksizin kendi maddi çıkarları için reklam haline getirmeleri ile ilgili konuları ele aldı. Diyetisyenler, herhangi bir besinin diğerine göre üstün olmadığını, yeterli, dengeli beslenme çeşitliliği sağlayan bir yeme davranışının benimsenmesinin gerektiğini ifade etti.

Program, plaket takdimi ile sona erdi.

 

İlgili Haberler