DOLAR 32,8626 0.27%
EURO 35,2085 0.32%
ALTIN 2.451,70-0,24
BITCOIN 2163757-0,67%
Ağrı
26°

PARÇALI AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

AİÇÜ’de ‘Bağımlılıkla Mücadele Konferansı’

AİÇÜ’de ‘Bağımlılıkla Mücadele Konferansı’

ABONE OL
12:53 | 05 Ocak 2022 12:53
AİÇÜ’de ‘Bağımlılıkla Mücadele Konferansı’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AİÇÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından ‘Bağımlılıkla Mücadele Konferansı’ organize edildi. Düzenlenen konferansa Yeşilay Ağrı Şubesi, Ağrı Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube Birimi katılım gösterdi.

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesinin organize ettiği, Yeşilay Ağrı Şubesi, Ağrı Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube Birimi’nin katılımlarıyla düzenlenen konferans, AİÇÜ Kültür ve Kongre Merkezi Osmanlı Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

Konferansa, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Önder ŞİMŞEK, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Veysel ÇOMAKLI, Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat GÜNEY, Üniversite Genel Sekreteri Muhammet Nuri KILIÇ, Yeşilay Ağrı Şubesi Yönetim Kurulu, Üniversitenin Bağımlılıkla Mücadele Komisyonu, akademik ve idari personel ile öğrenciler katılım sağladı.

Bağımlılıkla Mücadele Konferansında açılış konuşmasını yapan Bağımlılıkla Mücadele Komisyon Başkanı ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Önder ŞİMŞEK yaptı. Prof. Dr. Şimşek konuşmasına, geçtiğimiz günlerde Bursa’dan Ağrı’ya gelirken geçirdiği trafik kazasında yaralanan ve hastanede tedavisi devam eden Yeşilay Ağrı Şube Başkanı Cihangir ASLAN’a geçmiş olsun dileğinde bulunarak başladı. Bağımlılıkla Mücadele konferansını düzenleyen Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Veysel ÇOMAKLI’ya, Yeşilay Ağrı Şubesi’ne ve emniyet birimlerine teşekkürlerini ileten Prof. Dr. ŞİMŞEK, “Bağımlılık dünyayı tehdit eden ve ivedilikle mücadele edilmesi gereken önemli bir problem olarak karşımızda durmaktadır. Bağımlılık dendiği zaman sadece sigara, alkol ve uyuşturucu bağımlılığı değil teknoloji bağımlılığı da akıllara gelmektedir. Bu bağlamda günümüzde bağımlılığın çeşitlerinin ve kapsamının genişlediğini ifade edebiliriz. Bu doğrultuda bağımlılığı “Bize zarar veren, terk edemediğimiz alışkanlıklar olarak” tanımlayabiliriz.

Bağımlıkla mücadele kapsamında üniversitede yapılan çalışmalardan bahseden Prof. Dr. ŞİMŞEK, “Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT’un önderliğinde Bağımlılıkla Mücadele Komisyonu’nu kuruldu. Üniversitemiz olarak amacımız; çocuklarımızın ve ailelerinin hayatını zehreden kötü alışkanlıklardan onları uzak tutmaktır. Bunu başarabilmek için amacımız doğrultusunda Yeşilay Ağrı Şubesi ve emniyet birimlerimizle iş birliği yaptık. Üniversite olarak önleyici tedbirler kapsamında bu kutsal mücadeleye önemli katkılar yapabileceğimizi düşünüyoruz. Bu amaç doğrultusunda bilgilendirici afişler ve kısa video filmleri hazırlayıp bunları tüm öğrencilerimiz ve Ağrı halkıyla paylaşacağız. Üniversite olarak toplumumuzu ciddi bir şekilde tehdit eden bu önemli problemin çözümü için gönüllü olarak gece gündüz çalışmaya hazırız”. sözlerini ifade etti.

Program, Yeşilay Ağrı Şubesi adına Selin TUNÇ ve Hakan ARSLANBOĞA, Ağrı İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube Müdürlüğü’nden polis memurları Yunus ÇETİNKAYA, Mehmet Turan ÖZCAN, Sağlık Bilimleri Fakültesi’nden Doç. Dr. Ayşe Berivan BAKAN ve Dr. Öğr. Gör. Burcu DEMİR GÖKMEN, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Öğr. Gör. Pınar AKA’nın hazırlamış oldukları sunumlar ile devam etti. Konferans, katılımcılara teşekkür belgelerinin takdim edilmesiyle sona erdi.

 

 

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.