AİÇÜ’DE 1000 Fidan “Geleceğe Nefes” Oldu

11.11.2020 17:42

AĞRI-Cumhurbaşkanlığı tarafından “Milli Ağaçlandırma Günü” ilan edilen 11 Kasım’da Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi 'inde  1000 fidan, geleceğe nefes olması için toprakla buluşturuldu.

AİÇÜ’DE 1000 Fidan “Geleceğe Nefes” Oldu

Cumhurbaşkanlığı tarafından “Milli Ağaçlandırma Günü” ilan edilen 11 Kasım’da Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi ‘inde  1000 fidan, geleceğe nefes olması için toprakla buluşturuldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından 11 Kasım’ın Milli Ağaçlandırma Günü ilan edilmesi sonrası başlayan ağaçlandırma seferberliği ile yurt genelinde ağaç dikimi yapıldı. Daha yeşil bir Türkiye için “Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes” sloganı ile ülke genelinde gerçekleştirilen etkinlik kapsamında Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi  merkez yerleşkesinde fidanlar toprakla buluştu.

Merkezi yerleşkede maske ve sosyal mesafe kurallarına göre gerçekleştirilen fidan dikim törenine Rektör Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT ile akademisyenler ve idari personel katıldı. Yüzde 65’i yeşil alan olarak düzenlenen kampüste bugün dikilen Sarı Çam ve Huş türü ağaçlarla birlikte 120 binden fazla ağacın yer aldığını belirten Rektör  Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT,  “Sayın Cumhurbaşkanımız’ın  himayelerinde gerçekleştirilen ve dünyaya örnek olan kampanyaya üniversite olarak iştirak ederek bin fidanı toprakla buluşturduk. Fidan dikmenin bir nefesi canlandırmak anlamına geldiği anlayışı ile ağaç dikmeye ve kampüsümüzü daha da yeşillendirmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

default

 

İlgili Haberler